Artykuły

Szczecin. "Zemsta nietoperza" i Noc Muzeów w Operze na Zamku

W zbliżający się weekend Opera na Zamku zaprasza na spektakl "Zemsta nietoperza" i na Noc Muzeów.

"Zemsta nietoperza", Johan Strauss syn, operetka w trzech aktach, libretto: Karl Haffer, Richard Genee, przekład libretta: Ryszard Danel Golianek, przekład dialogów: Julian Tuwim

Historia pewnego balu, podczas którego dochodzi do serii przezabawnych pomyłek, które powodują lawinę śmiechu! Dobra zabawa gwarantowana!

Terminy:

2018-05-19 19:00

2018-05-20 18:00

Miejsce: Sala Główna

Czas trwania: ok. 3 h 15 min (dwie przerwy)

Ceny biletów: 30-85 zł

Pełna humoru, zabawna, lekko frywolna operetka "Zemsta nietoperza" Johanna Straussa syna to istny labirynt przebieranek, masek i qui pro quo. Humorystyczny obraz życia austriackiej burżuazji w drugiej połowie XIX wieku. W "Zemście nietoperza" akcja dzieje się w ciągu jednej nocy, na balu u rosyjskiego księcia Orłowskiego, u którego zbiera się najlepsze towarzystwo wiedeńskie. Dodajmy - znudzone. Stąd pomysł, by zażartować z przyjaciela - Eisensteina zapraszając jego żonę i pokojówkę, ale dając im zupełnie inne role. Służąca staje się damą, żona - księżną, a Eisenstein uwodzi je obydwie. I tu dopiero zaczyna się plątanina nieporozumień! Kto jest kim? Kto kogo zdradza? Jaki finał przyniesie poranek? I kim jest tajemniczy nietoperz? Zdradźmy - wszyscy zostaną zdekonspirowani, a autor mrugnie okiem do widza. "Na końcu przedstawienia odsłaniamy wszystkie teatralne sztuczki - jakby uwidaczniamy grę, zabawę" - opowiada reżyserka operetki Jitka Stokalska. Bo "Zemsta nietoperza" w szczecińskim wydaniu to nie tylko gra aktorów, to także gra z widzem i "teatr w teatrze".

***

13. Europejska Noc Muzeów w Operze na Zamku - 19 maja w godzinach 23.00-1.00

Oprowadzanie z przewodnikiem odbywać będzie się w grupach. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Czas trwania ok. 30 minut. Zbiórka - przed wejściem C.

Opera na Zamku zaprasza na 13. Europejską Noc Muzeów! W czasie nocnej wędrówki pokażemy to co najbardziej magiczne w operze- widownię, scenę, kostiumy. Opowiemy również wiele ciekawostek na temat funkcjonowania naszego teatru. Dowiecie się Państwo m.in. ile waży kurtyna, co to są sztankiety i ekrany akustyczne, do czego służy orkiestron, czyje biuro znajduje się w wieży zegarowej tuż przy mechanizmie zegara oraz czym zajmuje się inspicjent. Pokażemy również barwne kostiumy, zdjęcia i plakaty ze spektakli, a wszystko to przy dźwiękach intrygującej operowej muzyki. Nie zabraknie konkursów z nagrodami. Zapraszamy do tajemniczego świata opery!

To będzie m(n)oc wrażeń!

Uczestnicy Nocy Muzeów w Operze na Zamku zbierają się przed wejściem C. Po otwarciu drzwi o godz. 23.00 zaproszeni zostaną do Galerii O, która będzie pełniła funkcję poczekalni. W oczekiwaniu na wędrówkę uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć plakaty z wybranych spektakli. W Galerii dostępne będą również ulotki repertuarowe. Z Galerii O. grupa ok. 30-osobowa rozpoczyna wędrówkę wraz z przewodnikiem, udając się na I piętro do sali głównej. We foyer na I piętrze wyeksponowane zostaną wielkoformatowe zdjęcia z bieżących spektakli Opery na Zamku. W sali głównej przewodnik opowie ciekawostki o nowoczesnej scenie, widowni, kulisach, spektaklach operowych oraz z życia teatru. Tu też będzie można obejrzeć scenografię z bieżącego spektaklu, tj. z "Zemsty nietoperza". Będą konkursy i nagrody w postaci operowych gadżetów. Z sali głównej wycieczka przejdzie do sali kameralnej, gdzie wyeksponowane będą kostiumy i elementy scenografii ze spektakli, które będzie można obejrzeć przy dźwiękach muzyki ze spektakli operowych. Po wizycie w sali kameralnej grupa wróci do foyer. Czas trwania jednej wycieczki to ok. 30 minut.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji