Artykuły

3 spektakle, które trzeba zobaczyć

"CEZARY IDZIE NA WOJNĘ" W KOMUNIE WARSZAWA

Połączyć błyskotliwy koncept z wysokiej klasy rzemiosłem - rzadko komu się to udaje. Cezary Tomaszewski z pomocą czwórki aktorów-tancerzy oraz pianistki (Michał Dembiński, Oskar Malinowski, Bartosz Ostrowski, Łukasz Stawarczyk i Weronika Krówka) zbudował portret mężczyzny na przestrzeni lat. Zadaje on sobie pytania o tożsamość, zmieniające się ciało i rolę społeczną. Używa do tego pieśni ze "Śpiewnika domowego" Stanisława Moniuszki, listu do komisji wojskowej, choreografii i dużej dawki humoru. Szczery, dotkliwy i bardzo zabawne przedstawienie. Najbliższy spektakl: 13 kwietnia, godz. 20.

"IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA" W TEATRZE NARODOWYM

Iwona nie trzyma się prosto, nie stara się dopasować, właściwie nie mówi - ten ostentacyjny brak jest nie do wytrzymania dla mieszkańców dworu. Paradoksalnie wywołuje w nich wyparte potrzeby, skrywane pragnienia, odsłania szwy w tak uparcie trzymanej formie. Dramat Witolda Gombrowicza "Iwona, księżniczka Burgunda" jest niezwykle przenikliwą diagnozą relacji międzyludzkich, co świetnie pokazuje spektakl Agnieszki Glińskiej, w którym występują m.in.: Martyna Krzysztofik, Jerzy Radziwiłowicz, Ewa Konstancja Bułhak, Paweł Paprocki, Marcin Hycnar.

Najbliższe spektakle: 18, 19 kwietnia, godz. 19.

"KARTOTEKA ROZRZUCONA" W TEATRZE STUDIO

W latach 60. Tadeusz Różewicz napisał "Kartotekę", w latach 90. powstała "Kartoteka rozrzucona". Dziś, niemal kolejne trzy dekady dalej, Radosław Rychcik przygotował spektakl, w którym do dramatu Różewicza dołożył wątki współczesne - jego Bohater od zgiełku świata ucieka na dach. Przedstawienie jest ryzykowne: miesza formy, style, przeplata mówienie ze śpiewaniem, grę psychologiczną z pastiszem, ale warto je zobaczyć, bo Radosław Rychcik jest świetnym inscenizatorem, potrafi zbudować świat, który wciąga. Na scenie m.in.: Bartosz Porczyk, Natalia Rybicka, Dominika Ostałowska, Tomasz Nosiński.

Najbliższe spektakle: 17-19 kwietnia, godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji