Artykuły

Wrocław. Plenerowy "Nabucco" w maju

"Nabucco" to kolejny spektakl Opery Wrocławskiej przygotowywany w plenerze. Reżyseruje Krystian Lada. Premiera 25 maja.

"Nabucco" to szczególna opera w dorobku włoskiego kompozytora. Verdi pod maską historycznego libretta, opowiedział historię zniewolonego narodu, która może wydarzyć się zawsze. Tytułowy Nabucco, to autorytarny władca, dla którego rządza władzy jest najważniejszym celem. Władca Babilonu, postanawia najechać i podbić Jerozolimę. W tle toczy się osobista historia, w której prym wiedzie Abigail, pierworodna córka króla Nabuchodonozora, pochodząca z nielegalnego związku. Podobnie jak ojciec pragnie władzy.

Reżyser Krystian Lada postanowił przełożyć historyczną warstwę libretta na współczesny język teatru, doszukując się uniwersalnych mechanizmów społecznych, które zazębiają się wokół problemów władzy, polityki i miłości. W ujęciu Krystiana Lady tytułowy Nabucco przyjmie postać bezwzględnego dyktatora.

Pozostali realizatorzy superwidowiska to: Marcin Nałęcz-Niesiołowski (dyrygent), Didzis Jaunzems (scenografia) Maarten Warmerdam (światła) oraz Natalia Kitamikado, która jest autorką kostiumów.

Z okazji naszej dorocznej plenerowej produkcji, która w tym roku odbędzie się na tyłach Opery Wrocławskiej, przygotowaliśmy szereg niespodzianek dla publiczności.

Już niebawem w różnych punktach miastach będzie można zobaczyć naklejki chodnikowe, które wypełnią cytaty z libretta opery "Nabucco". Każdy kto stanie na naklejce i wykona zdjęcie swoich nóg, a następnie prześle zdjęcie na nasz adres, uzyska specjalny rabat na zakup biletu, na superwidowisko. Spośród nadesłanych zdjęć, wybierzemy trzy najlepsze, które uhonorujemy darmowymi zaproszeniami. Czwarte zdjęcie trafi do rąk osoby, której zdjęcie uzyska największą ilość polubieni użytkowników serwisu facebook.

W każdy czwartek do końca kwietnia potrwa akcja "Lotem do opery". Tego dnia o różnych porach będzie można nabyć w kasie bilety ze znacznym rabatem. O wielkości puli zniżkowych biletów będziemy informować na naszym facebooku.

Partnerem superwidowiska jest Gmina Wrocław. "Nabucco" już 25, 26 i 27 maja.

Na zdjęciu: konferencja prasowa realizatorów widowiska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji