Artykuły

Białystok. Marek Gierszał reżyseruje "Koguta w rosole"

W Teatrze Dramatycznym trwają przygotowania do nowego spektaklu. 14 kwietnia odbędzie się premiera przedstawienia "Kogut w rosole" Samuela Jokica w reżyserii Marka Gierszała.

Sztuka opowiada perypetie grupy mężczyzn, którzy siedząc w pubie i narzekając na swoje życiowe niepowodzenia wpadli na pomysł założenia grupy męskich striptizerów. Realizacja ich planu napotka na wiele przeszkód i trudności, ale równocześnie otworzy przed bohaterami nową szansę. Inspirowana filmem "Goło i wesoło" komedia słoweńskiego autora Samuela Jokica budzi salwy śmiechu. Jeśli jednak widzowie pozwolą sobie na chwilę refleksji, dostrzegą także, że w niewymuszony sposób, Jokic dotyka w niej egzystencjalnych problemów, przed którymi może stanąć każdy z nas.

Przedstawienie reżyseruje Marek Gierszał, absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST i reżyserii filmowej na Uniwersytecie w Hamburgu. Reżyser od wielu lat realizuje swe projekty artystyczne w Niemczech (m.in. "Wesele u drobnomieszczan" Bertolta Brechta, "Trzy siostry" Antoniego Czechowa), ale pozostaje aktywny reżysersko również w kraju (reżyserował w Krakowie - w Teatrze im. Słowackiego i na Scenie STU, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, w Teatrze Polskim w Szczecinie i w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej).

Scenografię oraz kostiumy do spektaklu zaprojektowała Hanna Sibilski. Za choreografię odpowiada Grzegorz Suski. W przedstawieniu zagrają Marek Cichucki, Krzysztof Ławniczak, Sławomir Popławski, Piotr Szekowski, Franciszek Utko oraz gościnnie Miłosz Pietruski i Jakub Sokołowski/Dawid Rostkowski.

Produkcję "Koguta w rosole" sfinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

- "Kogut w rosole" to kolejna propozycja, która otrzymała wsparcie ze strony władz Białegostoku. Mam nadzieję, że spektakl, podobnie jak "Zemsta" w reżyserii Henryka Talara, spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony widzów. Serdecznie dziękuję Prezydentowi Miasta Białegostoku oraz Radzie Miasta Białystok za zrozumienie oraz wsparcie finansowe przedstawienia - mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Premiera sztuki odbędzie się 14 kwietnia o godz. 19.00 na Scenie Dużej Teatru Dramatycznego. Przedstawienie będzie można obejrzeć także Spektakl można obejrzeć: 15 kwietnia (godz. 19.00), 21 kwietnia (godz. 19.00), 22 kwietnia (godz. 19.00), 27 kwietnia (godz. 20.30), 28 kwietnia (godz. 16.30 i 20.00) oraz 29 kwietnia (godz. 16.30 i 20.00).

Bilety na przedstawienie w cenie: 60 zł (premiera), 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 25 zł (studencki - zniżka 50% dla studentów na legitymację do 26 r.ż. oraz dla doktorantów do 35 r.ż.), 20 zł (szkolny) dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej. Spektakl dla osób powyżej 18 roku życia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji