Artykuły

Wsola. Monodram o wykluczeniu w Muzeum Gombrowicza

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na monodram w wykonaniu Adama Patera "Jestem swoją własną żoną". Ta historia berlińskiego kolekcjonera antyków i celebryty - transpłciowej Charlotte von Mahlsdorf to opowieść o dzielności i trwaniu wbrew ideologicznej opresji.

Charlotte von Mahlsdorf przeżyła komunizm i nazizm, a po wojnie założyła w Berlinie Muzeum Rzeczy Codziennych, gromadząc przedmioty z domów osób wypędzonych.

Opowieść o Charlotte to pretekst do pokazania historii osoby wykluczonej, która stała się jednocześnie strażnikiem pamięci. Jej losy dowodzą, że człowieka można zniszczyć i zniewolić, ale nie do końca - nie można odebrać mu jego myśli, przekonań i wspomnień.

W monodramie Douga Wrighta Charlotte spotyka się z widzem w czasach jej spokojnej starości. Oprowadza po swoim życiu, wyjawiając długo skrywane tajemnice i pokazując jednocześnie, jak silną osobą była w czasach, w których za bycie sobą płaciło się wysoka cenę.

Tekst Wrighta jest trudnym wyzwaniem dla aktora, który wciela się w wiele postaci. Recenzenci byli zgodni, ze Adam Pater podołał temu wyzwaniu.

Tekst: Doug Wright

Przekład: Bogusława Plisz - Góral

Reżyseria: Karolina Kirsz

Występuje: Adam Pater

Zapraszamy 25 marca 2018r, o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 16.20, na przystanku Chrobrego/ Czysta (kierunek Michałów). Powrót po monodramie, około 18.30.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji