Artykuły

Warszawa. Czytanie sztuki "Nerka" w Teatrze Ateneum

26 lutego o 19.00 w Teatrze Ateneum odbędzie się czytanie performatywne sztuki "Nerka" Stefana Vögela.

Jak daleko można posunąć się w wymaganiach wobec partnera, partnerki?

Stefan Vögel prowokuje widza i stawia przed nim wiele pytań. Jedno wydaje się pewne: "Nerka" nie pozwoli żadnej odwiedzającej teatr parze nie zadać owego kluczowego pytania: "Kochanie, a czy ty ofiarowałabyś (ofiarowałbyś) mi swoją nerkę?"

Arnold jest świetnie prosperującym architektem. Wraz ze wspólnikiem - Timem - przygotował właśnie projekt budowy wieżowca - "Diamond Tower". Gdy Arnold przygląda się po raz setny makiecie projektu, pojawia się jego żona z informacją, że odebrała wyniki ostatnich badań: jej nerka jest w katastrofalnym stanie, a jedynym ratunkiem szybka transplantacja, która jest możliwa właściwie dzięki dawstwu kogoś z najbliższych.

***

Stefan Vögel

Ur. w 1969 r. w Bludenz w Austrii. Wraz z żoną i dwojgiem dzieci mieszka w Mauren w Liechtensteinie. Wkrótce po studiach informatyki i ekonomii w Zurychu poświęcił się całkowicie twórczości scenicznej. Od 1993 r. jest niezależnym autorem oraz aktorem. Dziś cieszy się renomą jako autor książek, sztuk teatralnych oraz scenariuszy. Jego sztuki "Eine gute Partie", "Global Player", "Biały puch" (Süßer die Glocken) oraz "Najsłodsze owoce" (Die süßesten Früchte) zdobyły rozgłos na niemieckich scenach i były inscenizowane w Stuttgarcie, Wiedniu, Hamburgu, Berlinie, Frankfurcie, Dreźnie, Düsseldorfie i Bregencji.

Tłumaczenie: Piotr Szalsza

Reżyseria: Iwo Vedral

Obsada: Julia Konarska, Katarzyna Łochowska, Tomasz Kozłowicz, Dariusz Wnuk

Wstęp wolny.

Wydarzenie organizowane jest przez Austriackie Forum Kultury, Teatr Ateneum i Agencję ADiT.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji