Artykuły

Poznań. Iwo Vedral wyreżyseruje "No more tears" w PTT

Polski Teatr Tańca - dyrekcja, artyści-tancerze, zespół kuratorski - wybrał zwycięską koncepcję w finałowym etapie ogólnopolskiego konkursu pn. "Wieczór boski" na realizację premiery w ramach "Roku Bogów w Polskim Teatrze Tańca". Będzie to spektakl pt. "No more tears" w reżyserii Iwo Vedrala, choreografii Krystyny Lamy Szydłowskiej, z muzyką Dawida Dąbrowskiego, zbliżający pozornie nieprzystające do siebie światy religii i ekonomii.

Iwo Vedral jest reżyserem teatralnym, absolwentem Wydziału Filologii Polskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Współpracował m.in. ze Starym Teatrem i Teatrem Nowym w Krakowie, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Dramatycznym w Białymstoku i Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Wyreżyserował "Śmierć pracownika" Michała Kmiecika w Teatrze Polskim w Poznaniu. Za realizację "Ulicy" Daniela Odliji w Teatrze Nowym im. Witkacego w Słupsku otrzymał Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego za 2016 rok.

Vedral współpracować będzie ze związaną głównie z Poznaniem choreografką i performerką Krystyną Lamą Szydłowską, której prace skupione są wokół poszukiwań alternatywnych środków komunikacji i relacji z widzem. Warstwę muzyczną "No more tears" wykreuje Dawid Dąbrowski, kompozytor teatralny i producent muzyczny, zajmujący się muzyką improwizowaną i szeroko pojętą elektroniką. Kostiumy zaprojektowane zostaną przez Agnieszkę Majkutewicz, wizualizacje stworzy Karolina Jacewicz. Obie artystki są absolwentkami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Przypomnijmy, że premiera "No more tears" odbędzie się w ramach Roku Bogów, którego idea przewodnia zogniskowana jest wokół boskich spraw, postaci i symboliki. 2018 - Rok bogów jest częścią programu Polskiego Teatru Tańca na lata 2016 -2020, który oddaje hasło "Polski/wielkopolski" i ma za zadanie gloryfikować polską sztukę.

Premiera "No more tears" odbędzie się 16 czerwca 2018 roku w CK Zamek w Poznaniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji