Artykuły

Warszawa. Spektakl Anny Smolar o Marcu '68

10 marca, w związku z mijającą w tym roku 50. rocznicą emigracji marcowej, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich oraz Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zapraszają na prapremierę "Kilka obcych słów po polsku" w reżyserii Anny Smolar, na podstawie tekstu Michała Buszewicza.

Anna Smolar zaprezentuje spektakl o Marcu '68 z zupełnie innej perspektywy, niż robiono to dotychczas. Smolar - urodzona i wychowana w Paryżu córka marcowych emigrantów - pokaże przedstawienie, które w centrum uwagi stawia pokolenie dzieci tych, dla których Marzec jest wspólnym doświadczeniem. Tekst autorstwa Michała Buszewicza opierać się będzie na relacjach starszego pokolenia, dla którego ojczyzną była, lub jest, Polska i młodszego pokolenia, rozsianego po całym świecie. Ważnym materiałem dla powstawania spektaklu będą również rozmowy, które Mike Urbaniak przeprowadził w Izraelu, Stanach Zjednoczonych i Europie. Anna Smolar i Michał Buszewicz tak piszą o przedstawieniu: "Spotykamy się w pięćdziesiątą rocznicę Marca '68 i przyglądamy młodszemu pokoleniu. Kim są dzieci emigrantów marcowych? Jak wyglądało ich dzieciństwo, jak kształtowała się ich tożsamość narodowa, kulturowa, religijna? Czy Marzec żyje dalej gdzieś w nas i może dać o sobie znać w kolejnych pokoleniach? Co młode pokolenie wie o tamtych wydarzeniach? Co dostajemy w spadku, jakie wspomnienia, obrazy, klisze? Ile Marca w nas? Jak wygląda wymiana między pokoleniami o diametralnie różnych doświadczeniach? Dlaczego rozmowa z rodzicami o przeszłości jest czymś na co tak trudno się odważyć?".

Spektakl "Kilka obcych słów po polsku" Teatru Żydowskiego jest realizowany we współpracy z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Premiera: 10 marca, godz. 20.00

Spektakle: 11 marca, godz. 15.00 i 19.00

Miejsce wystawiania: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, ul. Kazimierza Karasia 2

Bilety:

normalny 24-52 zł, ulgowy 20-40 zł, studencki 20 zł, studenci Akademii Teatralnej 10 zł

Rezerwacja biletów:

- w Teatrze Polskim

tel. 22 826 92 76 (Kasy), 22 826 49 18, 22 826 61 64 (Biuro Obsługi Widza), w Kasie Teatru (ul. Krakowskie Przedmieście 6) i online: www.teatrpolski.waw.pl.

- w Teatrze Żydowskim

tel. 22 526 20 34, 22 850 56 56 oraz w kasach (przy ul. Senatorskiej 35 i al. Niepodległości 141 A) i online: www.teatr-zydowski.art.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji