Artykuły

Warszawa. Teatr Baj jedzie do Buenos Aires

Od 24 lutego Teatr Baj zagości w egzotycznym Buenos Aires, gdzie artyści lalkowi zagrają wielokrotnie nagradzany spektakl Marcina Jarnuszkiewicza "Gęś, Śmierć i Tulipan". Przedstawienie będzie prezentowane w ramach Soy Festival!, który odbędzie się w słynnym Tecnópolis.

Tecnólolis jest rządową instytucją kultury, której działalność dedykowana jest najmłodszym, czyli dzieciom. W jednym budynku, nowocześnie wyposażonym i bardzo przemyślanym, stworzono sale kinowe, teatralne, edukacyjne, interaktywne muzeum, sale multimedialne oraz zaprasza się artystów z całego świata.

Teatr Baj został wyłoniony w selekcji festiwalowej i wystąpi z uznanymi na świecie zespołami artystycznymi jak: Teatr y Su Doble z Chile (www.teatroysudoble.cl), Kapania Teatralna Le Carrousel z Kanady (www.lecarrousel.net), Teatr LA TAL z Hiszpanii (www.cialatal.com), Onirica Mecanica również z Hiszpanii (www.oniricamecanica.com) oraz Kompania Mafalda ze Szwajcarii (www.teresarotemberg.com). Adres strony organizatora: www.tecnopolis.gob.ar

O spektaklu "Gęś, Śmierć i Tulipan": Pewnego dnia Gęś spotyka Śmierć. Nie Pewnego dnia Gęś zauważa Śmierć, która przecież towarzyszyła jej od zawsze, od dnia narodzin. Jak teraz zmieni się jej świat? Czy życie ze Śmiercią u boku aż tak bardzo będzie różniło się od dotychczasowego?

Reżyser Marcin Jarnuszkiewicz, zainspirowany książką niemieckiego autora Wolfa Erlbrucha "Gęś, śmierć i tulipan", przedstawia prostą historię spotkania Gęsi i Śmierci w niezwykle poetycki sposób. Muzyka i obrazy stają się ważniejsze niż słowa, które padają rzadko: najważniejsze wydarza się pomiędzy i ponad nimi. Ten spektakl jest zaproszeniem do wzruszeń i przemyśleń.

Kalendarium występów Teatru Baj podczas pobytu w Argentynie:

24, 25, 26 i 27 lutego, godzina 18.30 (czasu polskiego 22.30)

"Gęś, Śmierć i Tulipan" reż. Marcin Jarnuszkiewicz, Tecnópolis, Buenos Aires, Argentyna

#BajwPodróży #NIEprzestajemyGRAĆ

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji