Artykuły

Warszawa. Debata o Marcu'68 w Powszechnym

8 lutego o godz. 19 w Teatrze Powszechnym w Warszawie (foyer główne) odbędzie się debata pt. "Masowa emigracja czy wypędzenie? Czym była antysemicka kampania 1968 roku?". Debata towarzyszyć będzie próbom do spektaklu "Sprawiedliwość" w reżyserii Michała Zadary, którego premiera zaplanowana jest na 7 marca.

Czy możliwe jest wyjaśnienie antysemickiej kampanii realizowanej w Polsce w latach 1967-1970?

Czy propaganda skierowana przeciwko żydowskim obywatelom Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej była tylko efektem partyjnych rozgrywek, a później wymknęła się spod kontroli, zyskując podatny grunt społeczny? Jak w świetle obowiązującego wówczas prawa rozwiązano tę kwestię? W 50 rocznicę dramatycznych wydarzeń warto spojrzeć na ten temat od strony wiedzy historycznej i czysto prawniczej, a także zastanowić się nad rolą teatru jako agory służącej rozważaniu społecznej winy nieulegającej przedawnieniu.

Debata towarzyszyć będzie próbom do spektaklu "Sprawiedliwość" w reżyserii Michała Zadary, którego premiera odbędzie się 7 marca w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

***

"Masowa emigracja czy wypędzenie? Czym była antysemicka kampania 1968 roku" - debata

8 lutego, godz. 19:00, foyer główne Teatru Powszechnego w Warszawie

wstęp wolny

prowadzenie: Jacek Żakowski

uczestnicy: dr Helena Datner (historyczka, socjolożka, członkini Rady Naukowej Żydowskiego Instytutu Historycznego), prof. Monika Płatek (prawniczka i nauczycielka akademicka, prof. UW), Michał Zadara (reżyser teatralny), Paweł Marcisz (prawnik z zespołu Michała Zadary)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji