Artykuły

Warszawa. Teatry w lutym

3 lutego odbędą się dwie premiery - "Ciemności" w Teatrze Imka oraz "Śmierć Dantona" w Teatrze Narodowym. Później Nowy Teatr zaprosi na "Ucztę" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego, a Och-Teatr zaprezentuje "Casa Valentina". W Teatrze Polskim odbędzie się też premiera najnowszego odcina Pożaru w Burdelu - "Duchy. Musical spirytystyczny".

"Ciemności" w Teatrze Imka

Monika Strzępka i Paweł Demirski inspirują się "Jądrem ciemności" Josepha Conrada oraz opartym na tym opowiadaniu filmem Francisa Forda Coppoli "Czas Apokalipsy". Spektakl był już pokazywany w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach. Warszawska premiera 3 lutego.

***

"Śmierć Dantona" w Teatrze Narodowym

Dramat Georga Buchnera w przekładzie Wilama Horzycy, w interpretacji Barbary Wysockiej i ze scenografią Barbary Hanickiej. "Szukamy nowych wrogów i ustanawiamy prawa dozwalające mord. Gilotyna nie może rdzewieć" - zapowiadają twórcy. Premiera 3 lutego.

***

"Uczta" w Nowym Teatrze

Krzysztof Garbaczewski mierzy się z "Ucztą" Platona, "Filozofowie mogliby mnie powiesić, ale powiem, że idea platońska jest dla mnie czymś wirtualnym" - wyznaje reżyser. W obsadzie m.in.: Bartosz Bielenia, Magdalena Cielecka, Wojciech Kalarus, Jaśmina Polak, Piotr Polak, Jacek Poniedziałek i Magdalena Popławska. Premiera 8 lutego.

***

"Casa Valentina" w Och-Teatrze

Polska prapremiera granej sztuki Harveya Fiersteina o pensjonacie, w którym heteroseksualni mężczyźni ubierają się jak kobiety. "To tekst o potrzebie bycia sobą, o sztucznych społecznych normach, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka" - zapowiada reżyser Maciej Kowalewski. W obsadzie m.in. Maria Seweryn, Piotr Machalica i Rafał Mohr. Premiera 16 lutego.

***

"Duchy. Musical spirytystyczny"

Pożar w Burdelu gościnnie w Teatrze Polskim. Kolejny odcinek popularnego kabaretu Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego nosi tytuł "Duchy. Musical spirytystyczny", a jedną z głównych ról zagra aktorka Teatru Powszechnego Julia Wyszyńska. Premiera 17 lutego.

***

Na zdjęciu: próby do "Śmierci Dantona" w Teatrze Narodowym

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji