Artykuły

Kraków. "Kłamstwo" w Bagateli

Pierwsza tegoroczna premiera Bagateli. Będzie obyczajowo i śmiesznie. Coś dla widzów, którzy doceniają lekkość repertuaru tego krakowskiego teatru.

Jak powiedzieć przyjaciółce o tym, że jej partner ją zdradza? W jaki sposób samemu przyznać się do zdrady? Aż wreszcie - czy aktorzy mówią prawdę? Odpowiedzi na te i inne, niekoniecznie prawdziwe pytania, w spektaklu "Kłamstwo", pierwszej tegorocznej premierze Teatru Bagatela. Tytuł jest kontynuacją popularnej na scenach teatrów europejskich "Prawdy", kameralnej komedii Floriana Zel-lera. Choć, jak mówi autor: - Każdy dureń potrafi mówić prawdę, ale zręczne kłamstwo wymaga niejakiej wprawy.

Reżyserii "Kłamstwa" postanowił podjąć się dyrektor Teatru Bagatela, Henryk Jacek Schoen.

- Spotkałem autora, który po pierwsze potrafi pisać mądre i zarazem dowcipne dialogi, a po drugie poruszać ogólnoludzkie problemy znane wielu małżeństwom i związkom. Takiego spotkania nie można zlekceważyć - zapewnia dyrektor. I dodaje: - "Kłamstwo" podejmuje problem zdrady, który nie jest wiodącym tematem domowych rozmów. A jeśli już te wymiany zdań się toczą, mają charakter podejrzeń i oskarżeń. Zellerowi doskonale się udało uchwycić główny klimat tego rodzaju rozmów, ale przeniósł ich ciężar na szermierkę słowną.

W rolach głównych: Ewelina Starejki i Magdalena Walach (Laurence), Anna Branny i Kamila Klimczak (Sophie), Marek Kałużyński i Wojciech Leono-wicz (Paul) oraz Michał Kościuk i Maurycy Popiel (Jean-Claude). "Kłamstwo" na afiszu Teatru Bagatela od 18 stycznia.

Kolejne spektakle 19 stycznia, 9-11 lutego, 9-11 marca na Dużej Scenie (Karmelicka 6).

Bilety w cenie 51 zł (ulgowy) - 81 zł (normalny) na stronie bilety-bagate-la.com.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji