Artykuły

Bergen. Polsko-norweska premiera spektaklu dla najnajów

20 stycznia odbędzie się premiera polsko-norweskiego spektaklu dla najnajmłodszych "Mała wielka podróż". Duet artystyczny: Alicja Morawska-Rubczak (reżyserka) i Barbara Małecka (scenografka) na zaproszenie liderki norweskiego Open Window Theatre - Dominiki Minkacz-Siry, zrealizuje kolejną międzynarodową produkcję dla bardzo małych dzieci.

"Mała wielka podróż" to spektakl sięgający po środki teatru formy i zabierający dzieci w pełną emocji i sensorycznych doznań podróż w kosmos. To opowieść o odkrywaniu świata wewnętrznego, poprzez baczne przyglądanie się temu, co nas otacza.

Spektakl powstał z inspiracji sposobem, w jaki dzieci myślą, zadają pytania, poznają nowe rzeczy, ludzi i sytuacje. Ich skojarzenia zaskakują nas cały czas, ich wyobraźnia jest ogromna i nieograniczona, podobnie jak kosmos. Głównym bohaterem przedstawienia jest niewielki ptak - kiwi, który odkrywa świat odległych planet tak, jak dzieci odkrywają codzienność - z ogromną ciekawością, ale i pełną gamą emocji - od niepewności, poprzez lęk i tęsknotę, aż po radość i poczucie sprawczości.

To przedstawienie stworzone również z ogromnej wiary w możliwość zaproszenia bardzo małych dzieci do świata teatru lalek - snucia opowieści przy użyciu form, abstrakcyjnej, wysmakowanej estetycznie scenografii oraz muzyki współczesnej łączącej kompozycje na fortepian preparowany z ambitną elektroniką.

***

Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

Scenografia, kostium: Barbara Małecka

Muzyka: Jostein Avdem Fretland

Obsada, animacja lalek: Dominika Minkacz-Sira

Światło, dźwięk: Jon Erik Sira

Produkcja: Dominika Minkacz-Sira i Ingrid Saltvik Faanes

Wykonanie: Grzegorz Fijałkowski

Grafika i ilustracje: Kasia Mular

Spektakl realizowany jest we współpracy Teatru Narodowego w Bergen, Open Window Theatre Bergen i poznańskiej Art Fraction Foundation. Będzie można go oglądać na scenie Teatru Narodowego w Bergen pomiędzy 20 stycznia a 10 lutego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji