Artykuły

Bytom. Porozmawiajmy o operze z Pią Partum i Rafałem Kłoczko

Gośćmi najbliższego spotkania z cyklu "Porozmawiajmy o Operze" będą realizatorzy najnowszej premiery, operetki Imre Kálmána "Księżniczka czardasza".

Opera blisko Ciebie: Porozmawiajmy o Operze... to nowy, zainaugurowany w marcu 2017 r., cykl spotkań w Sali Koncertowej im. Adama Didura. Bohaterami wędrówki do wnętrza opery są artyści, twórcy i ludzie teatru, a podróż tę dopełniają kameralne koncerty solistów, tematycznie związane z dorobkiem artystycznym gościa wieczoru. Gospodarzem cyklu jest Violetta Rotter-Kozera.

Pia Partum - reżyserka teatralna i operowa. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz stypendystka Institut des Etudes Théâtales w Paryżu. W 2017 r. zajęła 2 miejsce w międzynarodowym konkursie dla reżyserów operowych w National Theater w Mannheim. Ma na swoim koncie kilkanaście operowych i dramatycznych inscenizacji wysoko ocenianych przez publiczność i krytyków.

Rafał Kłoczko - dyrygent, kompozytor i teoretyk muzyki. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku i Krakowie. Zdobywca m.in. I wyróżnienia na konkursie dyrygenckim w Białymstoku czy II miejsca na konkursie w Londynie. Laureat prestiżowych programów Instytutu Muzyki i Tańca, jak "dyrygent-rezydent" i "kompozytor-rezydent". Jako kierownik muzyczny poprowadził kilkanaście tytułów operowych.

**

21.01.2018, godz. 16.00

Opera Śląska / ul. Moniuszki 21-23 / Bytom

Sala Koncertowa im. A. Didura

wstęp wolny (rezerwacje)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji