Artykuły

[Fragment programu telewizyjnego PEGAZ]

W "Teatrze Polskim" , odbyła się pra-premiera "Drzewa" pozycja Wiesława Myśliwskiego w reżyserii Kazimierza Deymka, ze scenografią Jana Polewski i muzyką Zbigniewa Karleckiego.

Utwór Wiesława Myśliwskiego, ma nie tylko wielkie wartości literackie, ale i teatralne. Pozornie nie Sceniczne w pierwotnej wersji dramatu, kryją się przeróżne warianty interpretacyjne. Kazimierz Deymek twórca pra-premiery wybrał jeden z nich.

Fragment

Wiesław Myśliwski, autor podstawy literackiej i przedstawienia pt. "Drzewo", to jest tekst podstawowy, a to jest egzemplarz sceniczny tego spektaklu. Chciałbym pana zapytać na czym polegały te nie skreślenia, ale praca pana i reżysera na tym tekstem.

- Na to pytanie nie umiem panu odpowiedzieć, ponieważ reżyserowi dałem kart-blache i ten szczupły tekst jest już dziełem reżysera.

Nie jestem panu w stanie powiedzieć, dopiero jak pojedziemy na próbę to zobaczymy. .

- Już nie po raz pierwszy pana utwory trafiają do teatru, uzyskują ekwiwalent obrazu, to znaczy uzupełnienie obrazu, czy może ten sposób twórczości będzie pan dalej uprawiał?

- Będę prawdopodobnie uprawiał, w mojej twórczości przeplatają się dwa wątki tzn. wątek dramatu i epiki. Ktoś nawet powiedział, że cała moja twórczość ma jakąś strukturę dramaturgiczną.

Nie wiem, ale jest to jakieś dla mnie takie wzajemne uzupełnianie właśnie dramatów, czy sztuk moich z moimi powieściami. Także prawdopodobnie będę te dwa wątki ciągnął.

Z twórcą "Drzewa" Wiesławem Myśliwskim rozmawiał Arkadiusz Szataniec.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji