Artykuły

Katowice. Dyrektor Szaraniec z Narcyzem?

Kryrtyna Szaraniec [na zdjęciu], dyrektor Teatru Śląskiego, jest w gronie kobiet-kandydatek do Nagrody Narcyza 2006.

Wiele kobiet zajmują ważne stanowiska, ale są skromne, często skryte w cieniu. Dlatego trzeba je odnajdywać i pokazywać. Z takiego założenia wyszła Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, organizując kolejną edycję nagrody Narcyza. To szczególne wyróżnienie dla aktywnych kobiet, które prowadzą własne firmy, zajmują ważne stanowiska w administracji, pracują w kulturze, udzielają się społecznie. W tym roku nagrody w postaci pięknych porcelanowych statuetek zostaną wręczone po raz piąty.

W miniony [30 kwietnia] poniedziałek obradowała kapituła konkursu. Obradom przewodniczyła Ewa Małek-Piotrowska, wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jedna z laureatek.

Do nagrody Narcyza 2006 szacowne grono nominowało 15 pań. Z tej grupy zostaną wybrane laureatki. Uroczysta gala, połączona z wręczeniem Narcyzów, odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Rybniku. Imprezie patronuje Dziennik Zachodni.

***

Krystyna Szaraniec

Dyrektorka Teatru Śląskiego w Katowicach. Pracuje w teatrze od 1979 roku. Doprowadziła do remontu generalnego teatru. Z determinacją zdobywa pieniądze dla tej placówki. Zorganizowała Radę Gospodarczą Teatru. Organizuje wiele akcji społecznych z udziałem prasy, radia, telewizji. Jest wielką miłośniczką i znawczynią teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji