Artykuły

Bytom. Karnawał i Walentynki w Operze Śląskiej

Opera Śląska zaprasza na wspólną zabawę w karnawale. Na bytomskiej scenie w tym okresie prezentowane będą operetki i musical, a w Walentynki jedna z najbardziej znanych historii miłosnych.

7 i 20 stycznia oraz 8 i 10 lutego w Bytomiu prezentowana będzie "Księżniczka czardasza"[na zdjęciu] Imre Kálmána. Ten tytuł, w nowej inscenizacji, powrócił na scenę Opery Śląskiej pod koniec ubiegłego roku. Historia miłości gwiazdy budapesztańskiego variété i młodego księcia tym razem pokazana została jako melodramat.

12, 13 i 21 stycznia oraz 3 lutego na operowej scenie zagości klasyka musicalu ze śląskimi akcentami - "My Fair Lady" Fredericka Loewe'a, w reżyserii Roberta Talarczyka. To historia prostej kwiaciarki, która zmienia się w damę z towarzystwa. Akcja dzieje się w XIX-wiecznym Londynie, ale tym razem główna bohaterka, zamiast londyńskim slangiem, mówi tu (a raczej godo) po śląsku.

2 lutego bytomski teatr zaprasza na operetkę Johanna Straussa "Baron cygański". Zrealizowana z rozmachem i humorem opowieść o nieprawdopodobnych przygodach Sandora Barinkaya, od swojej premiery w 2012 roku, cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród bytomskiej publiczności.

Walentynki w Operze Śląskiej (14, 16, 17 i 18 lutego), to wzruszająca i tragiczna historia kochanków z Verony - czyli opera Charles'a Gounoda "Romeo i Julia", w reżyserii Michała Znanieckiego.

Szczegóły: www.opera-slaska.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji