Artykuły

Warszawa. Mozart w Operach

To najbardziej zwariowana opera w historii gatunku i jedna z ostatnich, jakie skomponował Mozart przed swoją zagadkową śmiercią. "Czarodziejski flet" w brawurowej inscenizacji Barrie Kossky'ego i Suzanne Andrade powraca na afisz Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Na inną operę komiczną Mozarta - "Wesele Figara" - zaprosi z kolei Polska Opera Królewska.

Premiera w reżyserii Ryszarda Peryta odbędzie się w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich. Zadyryguje Ruben Silva. Obsada: Olga Pasiecznik, Robert Gierlach, Andrzej Klimczak i Marta Boberska. Bilety (60 zł) do kupienia na stronie www.operakrolewska.pl.

"Czarodziejski flet", Teatr Wielki - Opera Narodowa - 28 i 29 grudnia, godz. 12 i 19 (na zdjęciu).

"Wesele Figara", Polska Opera Królewska, Teatr Stanisławowski, Łazienki Królewskie - premiera 30 grudnia, kolejne spektakle 2-10 stycznia.

***

KOLĘDY PAWLIKA

Dla Włodka Pawlika, znakomitego polskiego jazzmana z nagrodą Grammy, kolędy polskie mają wyjątkową wartość. Jego płyta z jazzowymi aranżacjami na fortepian solo tych pięknych świątecznych piosenek stała się wielkim przebojem, sam artysta zdradza, że nagrywał ją w lecie, w największy upał. Boże Narodzenie spędzał w wielu miejscach na świecie w trasach koncertowych, ale myślami zawsze był w Polsce, bo ma do tych rodzinnych świąt sentymentalny stosunek. Dlatego pewnie zdecydował się dać warszawiakom wyjątkowy prezent - koncert kolęd w bazylice św. Krzyża.

PONIEDZIAŁEK, 25 grudnia, godz. 17. Bazylika św. Krzyża, Krakowskie Przedmieście 3. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji