Artykuły

Wrocław. Aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy z Gloria Artis

Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" otrzymają 9 grudnia br. aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego: Anna Nabiałkowska, Artur Borkowski i Mariusz Sikorski.

Odznaczenia nadane zostały przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego, a wręczy je Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński. Uroczystość odbędzie się po przedstawieniu "Bachantki" (na zdjęciu Anna Nabiałkowska i Mariusz Sikorski) na Scenie na Świebodzkim.

Brązowymi Medalami "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" uhonorowano aktorów WTP za zasługi na rzecz rozwoju kultury.

Anna Nabiałkowska pracuje w zespole artystycznym Wrocławskiego Teatru Pantomimy od 1987 roku. Zagrała blisko 30 ról w przedstawieniach Henryka Tomaszewskiego, w tym m.in. w "Hamlecie - ironii i żałobie", "Akcji - śnie nocy letniej", "Kaprysie", czy "Tragicznych grach". W swoim dorobku artystycznym ma również role w przedstawieniach Jana Klaty, Aleksandra Sobiszewskiego, Pawła Passiniego, Maćko Prusaka.

Mariusz Sikorski w zespole artystycznym WTP jest od 26 lat. Od tego czasu zagrał w blisko 30 przedstawieniach, w tym m.in. w "Hamlecie - ironii i żałobie", "Akcji - śnie nocy letniej", "Synu marnotrawnym" i w ostatnim przedstawieniu Tomaszewskiego - "Tragicznych grach". Kreował również role w przedstawieniach Jana Klaty, Bogdana Kocy, Leszka Mądzika, Maćko Prusaka.

Artur Borkowski w zespole aktorskim WTP jest od 21. Grał w przedstawieniach Henryka Tomaszewskiego, w tym m.in. w "Hamlecie - ironii i żałobie", "Akcji - śnie nocy letniej", "Synu marnotrawnym", "Cardenio i Celindzie" oraz w spektaklach Jana Klaty, Aleksandra Sobiszewskiego, Stefana Niedziałowskiego, Leszka Mądzika.

Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" jest nadawany osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji