Artykuły

Łódź. Wystawa plakatów Andrzeja Pągowskiego

Teatr Nowy zaprasza na "Szewską pasję Pągowskiego" - wystawę plakatów teatralnych zorganizowaną w 40-lecie pracy twórczej Andrzeja Pągowskiego. Wystawa zapowiada grudniową premierę spektaklu "Szewcy" w reż. Jerzego Stuhra, do którego artysta zaprojektował plakat.

Wernisaż odbędzie się 26 listopada 2017 r. o godz. 18:00 w foyer Dużej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (ul. Więckowskiego 15). W trakcie wernisażu będzie można kupić książkę Być jak Pągowski - rozmowy artysty z Dorotą Wellman z 25% rabatem i zdobyć autograf Andrzeja Pągowskiego.

***

Andrzej Pągowski

Urodzony w 1953 roku. Absolwent PWSSP w Poznaniu. Jest autorem ponad 1200 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Uprawia malarstwo. Laureat licznych nagród polskich i międzynarodowych. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Jego plakaty znajdują się między innymi w zbiorach MoMA i Centrum Pompidou. MoMA umieściło plakat "Uśmiech wilka" wśród 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji