Artykuły

Kalisz. Młoda krew w teatrze Bogusławskiego

W sezonie 2017/2018 - obok nowego dyrektora Bartosza Zaczykiewicza - w Teatrze im. W. Bogusławskiego pojawiło się troje nowych aktorów: Ola Pałka, Jakub Łopatka i Maciej Zuchowicz.

Ola Patka urodziła się w roku 1992 w Tychach, a Jakub Łopatka w roku 1993 w Rawie Mazowieckiej. Oboje są absolwentami Wydziału Aktorskiego wrocławskiej filii PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Oboje też zagrali w spektaklach dyplomowych ,Miłość" w reżyserii Cezarego Ibera i "Poczekalnia 6-2-0" w reżyserii Marka Fiedora.

O. Pałka została za nie wyróżniona na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Z kolei J. Łopatka pochwalić się może najwyższą międzynarodową klasą taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich. Maciej Zuchowicz urodził się w roku 1991 w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza. Podczas studiów zagrał w "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" Petera Zelenki w reżyserii Marcina Hycnara i w "Midsummer, play with songs" w reżyserii Grzegorza Małeckiego. Później można go było zobaczyć m.in. w Rubinowych godach" w Teatrze Druga Strefa i w "Miłości Chopina" w Teatrze Scena.

O. Pałka jeszcze jako studentka debiutowała w spektaklu "Strefa" w reżyserii Przemysława Wojcieszka w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Wkrótce zobaczymy ją - a także M. Zuchowicza - w spektaklu "Wojowniczka" Amadeusza Nosala w reżyserii Judyty Berłowskiej. Premiera planowana jest na 30 grudnia br.

Z kolei J. Łopatka zdążył już zadebiutować na kaliskiej scenie w spektaklu "7 minut" w reżyserii Adama Biernackiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji