Artykuły

Katowice. Recital Krystyny Nowińskiej w Ateneum

W sobotę, 25 listopada o godz. 18 w Galerii Ateneum odbędzie się recital aktorki Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, Krystyny Nowińskiej, pt. "Nie odchodź ode mnie. Piosenki o miłości".

W dwudziestoleciu międzywojennym powstało mnóstwo znakomitych szlagierów, które w wykonaniu gwiazd popularnych wówczas kabaretów przeszły do historii polskiej piosenki. Kilka z nich, m.in. znane i lubiane do dziś "Tango andrusowskie", "Nasza jest noc", "Rebekę" czy "Na pierwszy znak" - z tekstami takich znakomitości jak Marian Hemar, Julian Tuwim, Andrzej Włast - usłyszymy w interpretacji aktorki Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, KRYSTYNY NOWIŃSKIEJ. Zaśpiewa o miłości i jej różnych odcieniach; będzie trochę lirycznie, trochę dramatycznie, ale również zabawnie.

Program poprowadzi Marek Dindorf, a przy fortepianie zasiądzie Dorota Dakszewicz.

Recital zatytułowany "NIE ODCHODŹ ODE MNIE. Piosenki o miłości" odbędzie się w sobotę, 25 listopada o godz. 18.00 w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25.

Szczególnie serdecznie teatr zaprasza Seniorów, dodając że w ramach miejskiego programu "Katowicki Senior w Mieście" wstęp na ten wieczór z piosenką retro jest wolny (obowiązują bezpłatne wejściówki).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji