Artykuły

Bielsko-Biała. Szekspirowską komedię "Miarka za miarkę" wystawi Teatr Polski

Komedię Williama Szekspira "Miarka za miarkę" w adaptacji i reżyserii Mikołaja Grabowskiego zaprezentuje widzom Teatr Polski w Bielsku-Białej - poinformowała w poniedziałek bielska scena. Premiera została zaplanowana na 25 listopada. Kupujesz lub sprzedajesz ? Dostałeś spadek lub darowiznę ? Sprawdź jak skorzystać na umowach z rodziną

"Niektórzy miłośnicy Szekspira uważają +Miarkę za miarkę+ za najlepszy utwór dramatopisarza. Czy tak jest w istocie? Intryga jest iście piekielna: książę opuszcza tron i daje władzę młodemu politykowi. Sam w przebraniu mnicha podgląda jego poczynania" - przybliżył utwór Szekspira impresariat Teatru Polskiego.

W obsadzie komedii, obok aktorów Teatru Polskiego, widzowie zobaczą występujących gościnnie: Bogdana Słomińskiego w roli księcia Wincencja, a także Macieja Kuliga i Łukasza Kaczmarka.

Komedia Szekspira będzie trzecią premierą w obecnym sezonie. Wcześniej wystawiono adaptację "Idioty" Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Janusza Opryńskiego oraz monodram "Wanda" o wybitnej polskiej himalaistce Wandzie Rutkiewicz, który wyreżyserowały Maria Sadowska i Joanna Grabowiecka.

Bielski teatr powstał w 1890 r. Pierwszą premierą był szekspirowski "Sen nocy letniej". Do końca II wojny światowej działał jako zawodowa scena niemiecka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji