Artykuły

Katowice. 50-lecie pracy artystycznej Adama Baumanna

11 października jubileusz 50 lat pracy artystycznej świętuje Adam Baumann - pochodzący z Grudziądza aktor, który z katowicką sceną związany jest od 1977 roku. Swój jubileusz będzie świętował rolą ojca Ryśka Riedla w "Skazanym na bluesa" w reż. Arkadiusza Jakubika.

W październiku jubileusz 50 lat pracy artystycznej świętuje Adam Baumann - pochodzący z Grudziądza aktor, który z katowicką sceną związany jest od 1977 roku. Kolejne sezony w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego przyniosły mu doceniane kreacje w najznamienitszych tytułach dramaturgii polskiej i światowej. Jest laureatem kilku Złotych Masek oraz nagrody im. Leny Starke. W ciągu swojej pracy artystycznej został odznaczony: Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz odznaczeniem Zasłużony Działacz Kultury.

Swój jubileusz będzie świętował rolą w "Skazanym na bluesa" (na zdjęciu z Tomaszem Kowalskim) w reż. Arkadiusza Jakubika - jako ojciec Ryśka Riedla pojawił się także w wersji filmowej tego tytułu, partnerując m.in. Tomaszowi Kotowi czy Annie Dymnej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji