Artykuły

Łódź. Wyniki konkursu kompozytorskiego w październiku

10 października poznamy wyniki konkursu kompozytorskiego organizowanego przez Teatr Wielki na operę "Człowiek z Manufaktury".

Publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi wysłuchała w niedzielę (24 września 2017) I aktu opery "Człowiek z Manufaktury" w wersji estradowej (na zdjęciu). Finałowe kompozycje do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk zaprezentowali Katarzyna Brochocka oraz Rafał Janiak. W wykonaniu koncertu wzięli udział soliści, chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Vladimira Kiradjieva. W głównych partiach wystąpili: Małgorzata Walewska (Zofia), Stanisław Kierner (Poznański w kompozycji Rafała Janiaka), Aleksander Kunach (Poznański w kompozycji Katarzyny Brochockiej) i Wojciech Pszoniak (Przybysz).

Wyniki głosowania Publiczności oraz decyzja jury zostaną ogłoszone 10 października 2017 o godz. 18:30 w Teatrze Wielkim w Łodzi, tuż przed rozpoczęciem spektaklu "Nabucco".

Zwycięzca konkursu operowego "Człowiek z Manufaktury" otrzyma 45 tys. zł (30 tysięcy jako Grand Prix w konkursie i 15 tysięcy jako honorarium za skomponowanie II aktu opery) i będzie zobowiązany do skomponowania całej opery do 30 listopada tego roku.

Laureat II miejsca uzyska 15 tysięcy złotych (łącznie z zadatkiem 5 tysięcy złotych na napisanie I aktu opery).

Prapremiera dzieła odbędzie się w listopadzie 2018 roku, z okazji 185. rocznicy urodzin Izraela Poznańskiego. W maju 2019 roku na terenie Manufaktury w Łodzi zostanie zaprezentowana wersja plenerowa opery.

Mecenasem konkursu i fundatorem nagród jest łódzka Manufaktura.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji