Artykuły

Łódź. "Spartakus" za pół ceny

Teatr Wielki w Łodzi włącza się do akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". W ramach weekendowej akcji zniżkowej Teatr Wielki poleca balet "Spartakus" Arama Chaczaturiana we współczesnej choreografii Kirilla Simonova.

Sprzedaż biletów za pół ceny rusza 18 września br. Ilość biletów w promocyjnej cenie jest ograniczona.

SPARTAKUS w Teatrze Wielkim w Łodzi

7 października 2017, 18:30

8 października 2017, 17:00

Bilety do nabycia na stronie: www.operalodz.com lub w kasie Teatru (tel. 42 633 77 77).

"Spartakus" w inscenizacji Kirilla Simonova został przeniesiony ze starożytności do współczesności. Miejscem akcji jest port lotniczy. Stewardesy i stewardzi przygotowują się do obsługi pasażerów i kolejnej podróży. Dużej grupie pracowników lotniska i obsługi pasażerskiej przewodzi kapitan Krassus. Służby celne i porządkowe kontrolują poddenerwowanych pasażerów. Pomiędzy grupami dochodzi do starć i przepychanek. Ochrona lotniska wstrzymuje napór przybyszów i gromadzi ich w jednym miejscu. Wśród zatrzymanych jest Spartakus. Jaka rola przypadnie mu w tej sytuacji?

Choreograf korespondując z opowieścią o rzeczywistym rzymskim gladiatorze z I w. p.n.e., zdaje się wskazywać na niezmiennie aktualne problemy, które dotykają człowieka niezależnie od czasów, w których przyszło mu żyć. Czym jest wolność, jaką cenę miewa walka o nią i ile trzeba poświęcić, aby jej nie stracić? O jaką wolność walczą dzisiejsi "spartakusi"? Gdzie są jej granice i czy dla wszystkich oznacza ona to samo?

Trzecia edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowana przez Polską Organizację Turystyczną odbędzie się w dniach 6 - 8 października 2017 r. Akcja ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji