Artykuły

Poznań. Nowy sezon "Teatru powszechnego" w CK Zamek

Od dwóch lat główne pole aktywności CK Zamek w dziedzinie sztuk performatywnych zajmuje "Teatr powszechny". Ideą projektu jest prezentacja zjawisk obecnych w teatrze tworzonym przez środowiska osób upośledzonych lub zagrożonych społecznym m wykluczeniem. - Przed nami dwie premiery, spektakl gościnny i wznowienie - zapowiadają organizatorzy.

Do współtworzenia programu zapraszamy osoby zagrożone wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny. Budujemy go w oparciu o produkcję premierowych przestawień i prezentację spektakli z repertuaru polskich oraz zagranicznych profesjonalnych grup teatralnych. Podkreślamy uniwersalność procesu twórczego, niezależnie od terapeutycznej roli sztuki, a efekty pracy umieszczamy w głównym nurcie życia teatralnego.

Przed nami 2 premiery, 1 spektakl gościnny i 1 wznowienie!

Zapraszamy na weselicho! Takie prawdziwe - z tańcami, porywającą muzyką na żywo i z Polaków o życiu rozmowami. Ubawicie się setnie! A może jednak zasmucicie? Lub przerazicie? "Wesele" (na zdjęciu) to drugi już (po zrealizowanej w 2016 r., bardzo intymnej "Niszy") spektakl Teatru pod Fontanną. Przedstawienie przygotował Janusz Stolarski wspólnie z uczestnikami pracowni teatralnych działających przy "Domach pod fontanną" - dwóch ośrodkach zajmujących się rehabilitacją społeczno-zawodową osób po kryzysach psychicznych.

"Wesele" - 16.09., g. 18.30, Sala Wielka, bilety: 15 (n) i 10 (u).

Zrobić spektakl o wykluczeniu - zdawałoby się łatwe zadanie, zwłaszcza, jeśli należy się do grupy wykluczonych. Czy jednak jedni wykluczeni zaakceptują innych wykluczonych? Czas na walkę z własnymi przekonaniami i stereotypami! Oraz na mocną dawkę humoru i wzruszeń! Zapraszamy na nowy spektakl "Sztama" grupy Wikingowie tworzonej przez byłych mieszkańców Ośrodka dla Bezdomnych w Szczepankowie w reżyserii Doroty Abbe.

Premiera spektaklu "Sztama" - 30.09., g. 20, Sala Wielka, bilety: 15 (n) i 10 (u). Kolejny pokaz: 8.12., g. 20.00, Sala Wielka, bilety: 15 (normalne) i 10 (ulgowe).

Druga w tym roku premiera to spektakl "Środek jest tam, gdzie jestem ja" grupy teatralnej Nowi w Nowym im. W. Deneki, którą tworzą uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Przylesie" działającego w ramach Stowarzyszenia Na Tak. "Punktem wyjścia do konstruowania tego spektaklu był bal. Przygotowania do niego. I miłość - mówi reżyserka Ewa Szumska. Inspirowani wierszem Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej zaczęliśmy snuć opowieść, którą rządzi przypadek".

Premiera spektaklu "Środek jest tam, gdzie jestem ja" - 6.11. g. 18.30, Sala Wielka, bilety: 15 (n) i 10 (u).

Bohaterką "Teatru powszechnego" będzie także Frida Kahlo! Intymny i zmysłowy, zgłębiający życie, miłości i dziedzictwo tej meksykańskiej artystki - taki będzie spektakl "Falling in love with Frida" Caroline Bowditch z Wielkiej Brytanii. Choreografka porusza się na wózku inwalidzkim, określa siebie jako "performerkę, twórczynię, nauczycielkę, mówczynię i komara brzęczącego natrętnie w uszach ludzi z branży artystycznej". W "Falling in love with Frida" zadaje pytanie, do jakiego stopnia możemy wpływać poprzez autokreację na sposób, w jaki zostaniemy zapamiętani?

"Falling in love with Frida" - 24 lub 25.11., g. 20, Sala Wielka, bilety: 25 (n) i 15 (u)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji