Artykuły

Warszawa. Nowy sezon w Kamienicy

Autorski spektakl Emiliana Kamińskiego "Trzecia młodość Bociana", familijne przedstawienie "Pan Tenorek i Błękitny Balonik" oraz komedie "Via-gra" i "Tresowany mężczyzna" to najnowsze propozycje warszawskiego Teatru Kamienica. Najbliższe premiery zaprezentowano we wtorek podczas konferencji prasowej.

Spektakl "Trzecia młodość Bociana" nawiązuje do serii komedii w reżyserii Jacka Bromskiego "U Pana Boga w ogródku" i "U Pana Boga za miedzą" o mieszkańcach Królowego Mostu. Jak zdradza nam Emilian Kamiński, nie jest to jednak sequel, lecz żart. - Świadomie zrobiłem z tego żart. Jest troje aktorów z filmu: Małgosia Sadowska, Wojtek Solarz i ja. Bawimy się w tym spektaklu. Robię sporo aluzji do mojego aktorstwa. Obiecuję dużo śmiechu - powiedział "Codziennej" Kamiński. Spektakl opowiada historię muzykanta, uwodziciela Jana Bociana, który po śmierci drugiej żony kończy z wygodnym, ale nieco nudnym życiem w Królowym Moście i rusza na podbój Warszawy. Burzy tym samym szczęśliwe życie swojego syna, specjalisty od reklamy.

- Mój bohater jest zagubiony w swoich myślach, bo przyjazd ojca komplikuje mu wszystkie plany. Stara się jednak wytrzymać napór rzeczywistości, która spada na jego dom - powiedział nam Wojciech Solarz. Jak zdradził "Codziennej" aktor, sztuka jest świetnie wyreżyserowana i dobrze obsadzona. Cztery kobiety o odmiennych charakterach to mieszanka wybuchowa - dodał Solarz.

Premiera spektaklu, w którym oprócz wyżej wymienionych zagrają jeszcze Sylwia Gliwa, Hanna Konarowska i Milena Staszuk, odbędzie się 2 września.

Na 17 września 2017 r. zaplanowano natomiast premierę familijnego spektaklu w reżyserii Krzysztofa Jaślara pt. "Pan Tenorek i Błękitny Balonik" z główną rolą Jacka Wójcickiego. Produkcja została zrealizowana we współpracy z Fundacją Ireny Kwiatkowskiej, z okazji 105. urodzin aktorki i, jak zdradził "Codziennej" Jacek Wójcicki, na początku spektaklu będzie można usłyszeć głos pani Ireny. - Pan Tenorek to znana różnym pokoleniom postać telewizyjna. Powstało ponad 100 odcinków serii, a w każdej pojawiała się piosenka. Wybraliśmy kilkanaście z nich do naszego spektaklu - powiedział aktor. Opowieść o poszukiwaczach Błękitnego Balonika okraszona jest też dobrym humorem. - Wszyscy szybko rośniemy, Pan Tenorek też już ma swoje lata, ale te piosenki się nie starzeją - dodał Wójcicki.

Słodko-gorzka komedia z wątkiem kryminalnym w tle, czyli "Via-gra", będzie miała premierę 11 października. W spektaklu będzie można zobaczyć Justynę Sieńczyłło, Przemysława Bluszcza i Waldemara Błaszczyka. Natomiast na 9. urodziny Teatru Kamienica w marcu przyszłego roku zaplanowano premierę przedstawienia "Tresowany mężczyzna" w reżyserii Marcina Sławińskiego, w obsadzie: Katarzyna Kwiatkowska/Edyta Olszówka, Justyna Sieńczyłło, Marta Chodorowska i Adam Serowaniec.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji