Artykuły

Kielce. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art!

Kołysanki dla dzieci śpiewane przez rodziców, warsztaty teatralne, przedstawienia teatralne dla dzieci i młodzieży - to tylko niektóre atrakcje rozpoczętej w sobotę w Kielcach trzeciej edycji Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art!

Przez trzy najbliższe weekendy (12-13, 19-20 i 26-27 sierpnia) kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" przygotował dla najmłodszych miłośników teatru cykl warsztatów i przedstawień teatralnych.

- Chcemy, aby wakacje stały się czasem spotkań spędzonych w kreatywny sposób i przede wszystkim dobrej zabawy. Łączymy sztukę teatralną z warsztatami. W naszym festiwalu widzowie aktywnie uczestniczą w sztuce i dwie edycje naszej imprezy pokazały, że trafiliśmy w gusta naszych odbiorców - powiedział PAP dyrektor kieleckiego teatru i dyr. Festiwalu Robert Drobniuch.

W tym roku motywem przewodnim Hurra!Art! jest rodzina i wzajemne rodzinne relacje. - Mówić będziemy więc o bliskości, samotności, potrzebie zrozumienia i uczuciach. To propozycje familijne, na które zapraszamy całe rodziny, oferując nie tylko odkrywanie teatru, ale też przestrzeń do wspólnych rozmów i kreatywnych zabaw - podkreśliła kierownik Literacki Festiwalu Jolanta Świstak, która dodała, że w tym roku organizatorzy przygotowali wydarzenia adresowane specjalnie dla młodzieży.

- To odróżnia tegoroczny festiwal od poprzednich edycji. Dlatego nazwa imprezy została poszerzona. Nuda dopada wszystkich, a my ze wszystkich sił szukamy na nią sposobów - poprzez spektakle, filmy i warsztaty - dodała Świstak.

Dla najmłodszych miłośników teatru (dzieci od sześciu miesięcy do trzech lat) kielecki teatr przygotował dwa spektakle: "Len" i "Blisko". "Mamy też propozycje dla nieco starszych teatromanów.

Dla dzieci od 11 roku życia Teatr Miniatura z Gdańska przygotował sztukę "Kasieńka" - poruszającą opowieść o losach Polaków w Anglii, oraz spektakl "Sam", mówiący o wychowaniu w rodzinie, wychodzeniu z okresu dziecięcego i wkraczaniu w młodzieńcze, a później dorosłe życie" - powiedział Drobniuch.

Podczas festiwalu nie zabraknie też otwartych, inscenizowanych czytań sztuk m.in. w wykonaniu kieleckich nastolatków, pokazów filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży z Lubelskiego

Festiwalu Filmowego oraz warsztatów dla dzieci i rodziców przygotowanych przez pedagogów z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji