Artykuły

"Mayday" - drugie wydanie

Gwiazdy z warszawskiego Teatru Kwadrat na deskach "Śląskiego".

Nikt już dobrze nie pamięta od ilu lat z afisza Teatru Śląskiego nie schodzi pyszna farsa Raya Cooney'a pt. "Mayday". Okazuje się jednak, że sztuka ma swojego dramaturgicznego "klona", a jest nim, jakby inaczej!, "Mayday 2". Tę komedię od dwóch sezonów z powodzeniem prezentuje warszawski Teatr Kwadrat, którego zespół gościć będziemy w niedzielę 4 kwietnia o godz. 17.00 i 20.00 na deskach Teatru Śląskiego.

Bohaterem obydwu opowieści jest ten sam uroczy, ale niezbyt uczciwy uczuciowo taksówkarz - krótko mówiąc bigamista po prostu! - motający się pomiędzy dwiema powabnymi żonami. W drugiej części historii nieszczęśnik ma już nie tylko dwie połowice, ale i dwa komplety pociech, co oczywiście piętrzy zdumiewające przypadki i okoliczności. Rzecz jest absolutnie współczesna, jednym z bohaterów sztuki jest bowiem także... Internet.

"Mayday 2 " wyreżyserował Marcin Sławiński, a w obsadzie znalazło się wielu lubianych i popularnych wykonawców: Ewa Kasprzyk, Magdalena Stużyńską, Ewa Ziętek, Andrzej Nejman i Marek Siudym. Serdecznie cieszymy się także z faktu, że w przedstawieniu zobaczymy dwóch znakomitych aktorów "ze Śląska rodem". Wincenty Grabarczyk i jego syn Andrzej Grabarczyk, dziś gwiazdy warszawskie, mają u nas zagorzałych wielbicieli. O ile wiemy-pojedynku pokoleń nie będzie, panowie świetnie się na scenie (i w życiu) uzupełniają! Bilety kosztują 60 i 50 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji