Artykuły

Starsi Panowie na scenie

Uczucia i upływający czas to chyba najważniejsze tematy twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Na bazie literacko-muzycznych dokonań słynnego duetu w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie powstał spektakl "Starsi Panowie znów", według scenariusza i w reżyserii Łukasza Fijała. Na ostatnią premierę w kończącym się sezonie teatralnym dyrekcja miejskiej sceny zaprasza 11 czerwca o godz. 18.

Tarnowskie widowisko wykorzystuje piosenki i sceny dialogowe Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Jeszcze Starszych Panów, tworząc dynamiczną i barwną opowieść o miłości, odrzuceniu, tęsknocie, fascynacji, oczarowaniu i pożądaniu. Scenariusz przedstawienia składa się z 22 piosenek i 10 scen dialogowych - widzowie usłyszą znane utwory, takie jak "Tango kat", "S. O. S." czy "Upiorny twist", jak również utwory mniej rozpoznawalne, a równie atrakcyjne: "Ballada jarzynowa" czy "Zosia i ułani".

Z piosenkami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz w literackich skeczach na Dużej Scenie Solskiego wystąpią: Ewa Sąsiadek, Matylda Baczyńska, Ireneusz Pastuszak i Kamil Urban, a przy fortepianie zasiądzie Piotr Niedojadło.

Spektakl "Starsi Panowie znów" będzie można zobaczyć także przedpremierowo w piątek o godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji