Artykuły

Teatralne wojaże

Zagraniczne zobowiązania realizuje obecnie trójka naszych znanych twórców teatralnych. Erwin Axer i stale współpracująca z nim scenografka - Ewa Starowieyska - przygotowują w Zurychu inscenizację sztuki Ibsena "Gabriel Borkman". Premiera przedstawienia przewidziana została w pierwszych dniach października br. Z kolei Andrzej Majewski pracuje obecnie nad scenografią "Ariadny na Naxos" R. Straussa, której premiera odbędzie się w październiku w Monachium.

Znany aktor Teatru Narodowego, Zdzisław Wardejn, podejmie wkrótce współpracę wykładowcy z holenderskim mieście, Maastricht. Poprowadzi tam cykl zajęć z zakresu sztuki teatralnej. Inny nasz aktor i śpiewak, znany dobrze z warszawskiej sceny operetkowej Zygmunt Apostoł, rozpoczyna w bm. roczną współpracę z zachodnioniemieckimi teatrami w Hildesheim i Saarbrücken.

Jak już informowaliśmy, wrocławski Teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego przebywa od połowy czerwca w Pontederze (Włochy) realizując staż parateatralny "Drzewo Ludzi". Podobny program realizują wrocławscy artyście w Mansfield (Wielka Brytania) w terminie od 28 sierpnia do 17 września br.

Przebywający już na urlopie zespół Teatru Studio wybiera się natomiast z początkiem nowego sezonu na festiwal teatralny do Tampere w Finlandii. W dniach od 12 do 22 sierpnia nasi artyści zaprezentują Finom "Majakowskiego" Józefa Szajny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji