Artykuły

Słupsk. Spektakl wg dramatów Stasia Witkiewicza w Tęczy

Już 24 czerwca o godz. 11 premiera w Teatrze Lalki Tęcza w Słupsku! Spektakl "Opowieści spod stołu, czyli absurdalny świat Stasia Witkiewicza" w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego inspirowany jest młodzieńczymi dramatami Witkacego, napisanymi w 1893 roku, kiedy miał 8 lat.

Adaptację opartą na "Karaluchach", "Menażerii, czyli wybryku Słonia" oraz "Księżniczki Magdaleny" Witkacego przygotował Mariusz Babicki, dramaturg i dramatopisarz. Scenografię, kostiumy, lalki oraz plakat zaprojektowała Agnieszka Wielewska, tegoroczna absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, autorka projektów scenografii teatralnych ("Trollgatan. Ulica Trolli", "Chimery Afanasjewa", "Ty, Hitler") i filmowych ("Niepewne orbity").

Premiera obudowana jest działaniami kontekstowymi, na które składa się konkurs fotograficzny inspirowany dziełami plastycznymi Witkacego, warsztaty dla pedagogów (we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Uczestnicy biorą udział w warsztatach oraz uczestniczą w otwartej próbie generalnej.

Spektakl realizowany jest w ramach programu stypendialnego Narodowego Centrum Kultury "Młoda Polska".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji