Artykuły

Gdańsk. Premiera "Turbanu mistrza Mansura" w Miniaturze

"Turban mistrza Mansura" to kolejna już w tym sezonie propozycja gdańskiego Teatru Miniatura. Wraz z bohaterami spektaklu widzowie przeniosą się w dalekie, arabskie kraje, żeby poznać tamtejszą kulturę i zwyczaje. Premiera w niedzielę, 4 czerwca.

Sztukę na podstawie scenariusza autorstwa Marka Kochana (który na potrzeby teatru przerobił tekst własnej książki) reżyseruje dyrektor Miniatury Romuald Wicza-Pokojski. Nowe przedstawienie gdańskiego teatru to szansa dla młodych widzów na poznanie ciekawej kultury arabskiej. Widzowie wraz z postaciami scenicznymi wyruszą w podróż na Bliski Wschód, gdzie Rabija, Karima i Mohamed będą się uczyć życia od mistrza Mansura.

Jak być uważnym i widzieć to, co umyka większości ludzi? Jak w rzeczywisty sposób pomagać potrzebującym? Czy prawdy można nauczyć się od innych ludzi? - odpowiedzi na takie m.in. pytania będą szukać bohaterowie spektaklu oraz widzowie. Bo w naukach mistrza Mansura, jak się okazuje, najważniejsze są pokora, uczciwość i szacunek wobec drugiego człowieka. Scenografię do spektaklu zaprojektowała Katarzyna Zawistowska, za muzykę odpowiedzialny jest Łukasz Matuszyk. Uwaga! Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów powyżej siódmego roku życia. O

Premiera w niedzielę, 4 czerwca, godz. 17, kolejne spektakle 6, 7 i 8 czerwca. Teatr Miniatura, Gdańsk, al. Grunwaldzka 16, bilety 20-24 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji