Artykuły

Kraków. Pokaz filmu "Zygmunt Hübner - gra z rzeczywistością"

30 maja, we wtorek, w ramach sekcji Polska Panorama 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, zostanie zaprezentowany najnowszy film dokumentalny Edyty Wróblewskiej "Zygmunt Hübner - gra z rzeczywistością".

Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Teatru Myśli Obywatelskiej im. Zygmunta Hübnera, wyrażającej w praktyce twórczej, dydaktycznej i pisarskiej idee swojego Patrona. Producentem filmu jest Endorfina Studio.

"Zygmunt Hübner - gra z rzeczywistością" to twórcza sylwetka jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych, aktora i niezapomnianego pedagoga oraz wybitnego dyrektora wielu teatrów. Film przedstawia Zygmunta Hübnera jako artystę wpisanego w kontekst polityczny, potrafiącego jednak sformułować autonomiczny głos w niesprzyjającej wolnej myśli rzeczywistości PRL-u. Dokument jest także hołdem dla wizji teatru, jaki proponował Hübner - rzeczowego, zapraszającego widza do rozmowy i oddanego istotnym sprawom nurtującym społeczeństwo.

Edyta Wróblewska to reżyserka i producentka. Absolwentka Szkoły Wajdy i Camerimage Film School. Skończyła także Szkołę Główną Handlową i Francuski Instytut Zarządzania. Wykładowca reżyserii filmu dokumentalnego dla młodzieży w Szkole Wajdy. Jej filmy były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych w Polsce i na świecie.

Koproducentami filmu są Telewizja Polska, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Fundacja Teatru Myśli Obywatelskiej im. Zygmunta Hübnera. Film jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt był także rozwijany w ramach DOC LAB POLAND 2016 organizowanego przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.

Pokazy odbędą się:

- 30 maja, godz. 17.30, kino MIKRO - seans z udziałem reżyserki

- 1 czerwca, godz. 12.30, kino MIKRO

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji