Artykuły

Częstochowa. Spotkanie z Agatą Pruchniewską

Aktorka i autorka książek Agata Pruchniewska będzie gościem spotkania, na które w piątek 19 maja zaprosi Filia nr 9 Biblioteki Publicznej im. Biegańskiego (ul. Nowowiejskiego 15). Początek o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Agata Pruchniewska regularnie pojawia się na małym i dużym ekranie. Wystąpiła w takich filmach Juliusza Machulskiego jak "Kołysanka" i "Ambassada". Zagrała także m.in. w "Obywatelu" Jerzego Stuhra i w "Dniu kobiet" Marii Sadowskiej, ostatnio widzieliśmy ją zaś w "Szkole uwodzenia Czesława M.".

Aktorkę znają również widzowie takich seriali jak "Usta, usta", "Nie rób scen" czy "M jak miłość".

Warto zaznaczyć, że częstochowska publiczność miała okazję zobaczyć aktorkę na deskach Teatru im. Mickiewicza. Wszystko za sprawą spektaklu "Moralność pani Dulskiej" Eweliny Pietrowiak, w którym Pruchniewska gra Juliasiewiczową.

"I dobry Bóg stworzył aktorkę"

Jednak talent aktorski to niejedyna zaleta Pruchniewskiej. W czerwcu 2014 r. ujawniła kolejny, wydając książkę "I dobry Bóg stworzył aktorkę".

Napisała "historię najprawdziwszą z prawdziwych, w której pasja walczy ze zwątpieniem, wiara w siebie z totalnym załamaniem, a marzenia o wielkich rolach kończą się często na reklamie protez zębowych i debecie na koncie". Opisuje w niej wielu sławnych ludzi, znanych dotąd tylko z ekranu i sceny teatralnej. Oczywiście na stronach książki nie mogło zabraknąć tajemniczego Księcia z Bajki i niezawodnych przyjaciół, bez których świat nie byłby taki ważny.

Główna bohaterka książki - Dorotka, tak spodobała się czytelnikom, że powróciła już w kolejnym roku. Wtedy to na rynku ukazała się "Suka w szołbiznesie". "W poszukiwaniu miłości swojego życia Dorotka potknie się i przewróci nie raz, nabije sobie niejednego guza, ale - jak to Dorotka - nie straci rezonu i dobrego humoru, a przynajmniej nie na długo. Natknie się przy tym na paru zupełnie niezwykłych adoratorów, dzięki którym po raz kolejny uzyska potwierdzenie tezy, że mężczyzna może być albo mądry, albo wysoki, albo przystojny, albo dowcipny, albo stabilny emocjonalnie, a napotkanie osobnika posiadającego wszystkie te cechy jednocześnie jest statystycznie niemożliwe" - czytamy o książce.

Spotkanie w bibliotece

W październiku 2014 r. częstochowski teatr zorganizował spotkanie autorskie połączone z promocją pierwszej książki Agaty Pruchniewskiej. Obyło się ono w kawiarni Słodko-Gorzki, tuż po wspomnianym spektaklu "Moralność pani Dulskiej". Brakowało miejsc, słuchacze siadali wciśnięci obok siebie, ale nikt nie chciał wychodzić. Spotkanie rozwiało różne jesienne chandry, każdy chciał mieć takie remedium na własność, dlatego książek do kupienia i podpisania zabrakło.

Lepszej rekomendacji chyba nie trzeba? Już niebawem, a dokładnie w piątek 19 maja, Agata Pruchniewska ponownie spotka się z częstochowskimi czytelnikami. Wieczór autorski organizuje Filia nr 9 Biblioteki Publicznej. Spotkanie poprowadzą Ilona Kowalska i Ewa Oleś. Początek o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji