Artykuły

Warszawa. "Czarodziejska góra" za 500 groszy

13 maja będziemy obchodzić Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji 97 teatrów, w tym też Teatr Syrena, weźmie udział w akcji Bilet do teatru za 500 groszy. Tego dnia zapraszamy na "Czarodziejską górę". Sprzedaż biletów na spektakl za 500 groszy rozpocznie się o godzinie 10.00.

Już po raz trzeci w maju, z okazji Dnia Teatru Publicznego, na scenach w całym kraju zagrane zostaną spektakle "za grosze". W tym roku w akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" weźmie udział aż 97 teatrów z 38 miast, a na widzów czekać będzie około 40 tysięcy biletów w specjalnej cenie. Ich sprzedaż - prowadzona tylko w kasach teatrów - rozpocznie się 13 maja, ale spektakle będą grane przez cały tydzień - od 13 do 20 maja.

500 groszy odpowiada liczbie współczesnych spektakli premierowych w ostatnim sezonie. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy przy okazji ubiegłorocznego Dnia Teatru Publicznego zwracali uwagę na repertuar współczesny, jako na ten, który szczególnie ich interesuje.

Bilety w specjalnej cenie 500 groszy (5 zł) będzie można kupić jedynie osobiście w kasie teatru (nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznych ani mailowych). Sprzedaż rozpocznie się 13 maja o godzinie 10:00. Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji biletu za grosze jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ubiegłym roku była ona jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach 100 polskich teatrów zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji