Artykuły

Gniezno. Do teatru za 500 groszy

Teatr im. Fredry po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego, które rozpocznie akcja "Bilet do teatru za 500 groszy". 13 maja widzowie będą mogli kupić bilety za 500 groszy na spektakl "Panna Julie" Augusta Strinberga w reż. Filipa Gieldona.

"Panna Julie" to najbardziej znana sztuka szwedzkiego pisarza, dramaturga, prekursora nowoczesnego teatru, od niemal 130 lat grana z powodzeniem na całym świecie. Wychodząc od klasycznego tekstu, twórcy spektaklu zadają pytania o dzisiejsze relacje międzyludzkie. Czy we współczesnym społeczeństwie przestały obowiązywać sztywne podziały klasowe, czy może tylko zmieniły swoją formę? Czy dla miłości nie ma żadnych granic, czy też obowiązują w niej pewne nienaruszalne reguły?

Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja "Bilet do teatru za 500 groszy" to szansa i zachęta do spotkania z teatrem. Idei dostępności teatru sprzyja atrakcyjna cena, odpowiadająca liczbie spektakli premierowych w ostatnim sezonie, których twórcy wykorzystali współcześnie napisane teksty. Sprzedaż biletów w ramach akcji odbywać się będzie wyłącznie 13 maja w Kasie Teatru, a każdy widz będzie mógł kupić tylko dwa bilety w cenie 500 groszy.

Pomysł święta zrodził się w roku 2015, kiedy teatr publiczny w Polsce - teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego - obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja "biletu za grosze" była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem.

"Bilet do teatru za 500 groszy" jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw. W tym roku bilety za 500 groszy będzie można kupić w 97 teatrach z 38 polskich miast.

Spektakl "Panna Julie" w reż. Filipa Gieldona w Teatrze Fredry w Gnieźnie zobaczyć będzie można również w piątek 12 maja o g. 19.00 i niedzielę 14 maja o g. 18.00.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji