Artykuły

Bytom. Opera Śląska po raz trzeci przyłącza się do obchodów Dnia Teatru Publicznego

Po niewątpliwym sukcesie obchodów teatralnego święta w roku 2015 ("Straszny dwór" na 250-lecie Teatru w Polsce) i 2016 ("Madama Butterfly" w ramach obchodów 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira), bytomski Teatr Operowy po raz kolejny zaprasza swoich widzów do wspólnego świętowania Dnia Teatru Publicznego i ogólnopolskiej akcji "Bilet do teatru za 500 groszy".

13 maja br. (w sobotę) o godz. 18.00 zaprezentujemy przedstawienie opery G. Verdiego "Moc przeznaczenia"

- naszą najnowszą realizację sceniczną, która od dnia premiery cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem melomanów i przychylnością recenzentów. Bytomska inscenizacja "Mocy przeznaczenia" z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry Opery Śląskiej pod batutą Jakuba Kontza i w reżyserii Tomasza Koniny - znakomitego twórcy, autora wielu inscenizacji operowych bardzo wysoko ocenianych przez publiczność i krytyków - to wielkie widowisko operowe ze wspaniałymi kostiumami Joanny Jaśko-Sroki i intrygującą choreografią Moniki Myśliwiec. "Moc przeznaczenia", jedna z najdoskonalszych partytur uwielbianego przez publiczność włoskiego kompozytora, to opera o miłości, wojnie, przyjaźni i wierze w Boga; to muzyczne arcydzieło pełne barw i emocji. Opowieść, obok której nie da się przejść obojętnie. Bilety, w cenie 500 groszy, będą do nabycia tylko w dniu spektaklu w kasie Opery Śląskiej od godz. 10.00. Maksymalnie dwa na osobę. (Melomani, dla których 13 maja zabraknie biletów, będą mogli obejrzeć "Moc przeznaczenia" w Operze Śląskiej dzień później, 14 maja o godz. 18.00. Będzie to ostatni spektakl tego arcydzieła Verdiego w tym sezonie artystycznym.)

Pomysł obchodów Dnia Teatru Publicznego w Polsce zrodził się w 2015 roku z inicjatywy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, kiedy teatr publiczny obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów z całej Polski, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem.

W tym roku spektakle prezentowane będą w całej Polsce przez cały tydzień - od 13 do 20 maja. W ten sposób Dzień Teatru Publicznego przerodzi się w tygodniowe święto teatru. Jego symbolicznym zakończeniem będzie zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu "Spacerowników teatralnych", który swój początek miał także przed dwoma lata z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Proponowane trasy spacerów mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej - a tym samym kulturalnej - historii miast (więcej na www.spacerownikteatralny.pl).

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępny jest na www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

"Bilet do teatru za 500 groszy" jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji