Artykuły

Toruń. "Gatunek żeński" na Jordankach za 5 złotych

W ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji "Bilet do teatru za 500 groszy", Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza 17 maja do Sali Kameralnej w CKK Jordanki na spektakl "Gatunek żeński".

13 maja, w całej Polsce, obchodzić będziemy po raz trzeci Dzień Teatru Publicznego. Wydarzeniu towarzyszy akcja "Bilet do teatru za 500 groszy". Z tej okazji 17 maja o g. 19 Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza do Sali Kameralnej w CKK Jordanki na spektakl "Gatunek żeński"!

W tegorocznej akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast, a więc o siedem teatrów więcej niż w roku ubiegłym. Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych - prowadzona będzie tylko w kasach teatrów - rozpocznie się 13 maja (w naszym Teatrze od g. 10), a spektakle będą wystawiane przez cały tydzień - aż do 20 maja.

Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu Spacerowników teatralnych, który swój początek miał także przed dwoma lata z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Proponowane trasy spacerów mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej - a tym samym kulturalnej - historii miast (więcej na www.spacerownikteatralny.pl).

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępny jest na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

***

"Gatunek żeński" - Bilet za 500 groszy

Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia napisana z feministycznej perspektywy, która w dowcipny i inteligentny sposób ośmiesza wojujący feminizm. Akcja sztuki dzieje się w eleganckim, wiejskim domu pisarki Margot Mason, autorki bestsellerów dla kobiet. Margot odwiedza jej wielbicielka - studentka Molly, której zamiary są jednak inne niż mogłoby się wydawać Gdy zjawią się kolejni niespodziewani goście sytuacja komplikuje się. Czy w tym zamieszaniu uda się odpowiedzieć na odwieczne pytanie: czego tak naprawdę pragną kobiety?

Joanna Murray-Smith to urodzona w Australii, gdzie do dziś mieszka, autorka sztuk teatralnych, powieści, scenarzystka, dziennikarka. Niektóre z jej sztuk grane były w Londynie, Nowym Jorku, Niemczech, Malezji, Kanadzie, Japonii. Najbardziej znane to: Gatunek żeński, Bombshell, Love Child, Ridge's Lovers. W 2009 roku Gatunek żeński był nominowany do nagrody Oliviera w kategorii najlepsza komedia roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji