Artykuły

Bydgoszcz. Na Kownacką w Polskim za 500 groszy

Teatr Polski przyłącza się do ogólnopolskiej akcji "Bilet do teatru za 500 groszy". W tej cenie w Bydgoszczy będzie można obejrzeć nagradzany spektakl dla najmłodszych - "Plastusiowy Pamiętnik".

Już po raz trzeci w maju, z okazji Dnia Teatru Publicznego, na scenach w całym kraju zagrane zostaną spektakle "za grosze". W tym roku w akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" weźmie udział aż 97 scen z 38 miast, a na widzów czekać będzie około 40 tysięcy biletów w specjalnej cenie. Ich sprzedaż - prowadzona tylko w kasach teatrów - rozpocznie się 13 maja, ale spektakle będą grane przez cały tydzień - od 13 do 20 maja.

Pomysł święta zrodził się w 2015 r., kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja "biletu za grosze" była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Akcja okazała się sukcesem również w ubiegłym roku.

500 groszy odpowiada liczbie współczesnych spektakli premierowych w ostatnim sezonie. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy przy okazji ubiegłorocznego Dnia Teatru Publicznego zwracali uwagę na repertuar współczesny, jako na ten, który szczególnie ich interesuje.

Z okazji Dnia Teatru Publicznego Teatr Polski zaprasza 20 maja o godz. 16. na nagradzany "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej w reżyserii Leny Frankiewicz. Sprzedaż biletów rusza 13 maja od godz. 10.

Spektakl zdobył nagrodę w konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" za reżyserię i nagrodę w konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" dla Magdaleny Łaskiej za rolę Plastusia.

Przygody Plastusia - ludzika z plasteliny zna chyba każde dziecko. Piórnik, w którym mieszka, jest centrum teatralnych wydarzeń. Wielki, drewniany, taki, jak przed wieloma laty dzieci nosiły do szkoły. W środku poza Plastusiem i Ołówkiem jest także Gumka Myszka, Scyzoryk, Pióro, Kałamarz czy Bibuła. Każdy z aktorów wciela się także w jakąś ludzką postać. - Pojawią się w specjalnych animacjach, które przygotowuje Natalia Bucior. Stworzą świat dorosłych, który będzie przenikać się z mikroświatem piórnika.

Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego spacerowania w ramach projektu "Spacerowników teatralnych", który swój początek miał także przed dwoma laty z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Informacje na www.spacerownikteatralny.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji