Artykuły

Zakopane. Otwarto Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa

Koniec z czasami, gdy mieszkańcy Zakopanego, chcący zobaczyć dobrą teatralną komedię lub musical, musieli jechać ponad 100 km do Krakowa. Zakopane doczekało się drugiego po Teatrze Witkacego profesjonalnego teatru stacjonarnego.

Jest to grupa aktorska, która przedstawienia będzie wystawiać na scenie przy polanie Szymoszkowej.

- To była rozrywka na najwyższym poziomie. Będziemy tu wracać - mówili widzowie w sobotę [22 kwietnia] późnym wieczorem, wychodząc ze spektaklu otwierającego Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa. Pierwszą sztuką na nowej scenie była stylizowana na western komedia "Wanted" [na zdjęciu], w której główną rolę zagrała współwłaścicielka teatru Hanna Zbyryt.

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się otworzyć w Zakopanem profesjonalny teatr rozrywkowy z własną siedzibą - mówi Zbyryt. - Nasza scena jest przygotowana do pokazywania komedii, musicali czy dramatów. W zależności od ustawienia, może pomieścić do 80 widzów. Chcielibyśmy pokazywać tu minimum cztery spektakle w miesiącu - dodaje. Jej partner, Stanisław Rzankowski, mówi, że w sezonie turystycznym przedstawień będzie jeszcze więcej.

To nie koniec dobrych wiadomości dla miłośników teatru. Wkrótce liczba grup aktorskich w Zakopanem jeszcze się powiększy. Jak ogłosił tatrzański oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, podczas wakacji w Dworcu Tatrzańskim przy Krupówkach ruszy kawiarnio-winiarnia artystyczna.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji