Artykuły

Mozart z dystansem

Premierowy "Czarodziejski flet" to spektakl dla dzieci, który opowiada o magicznej sile muzyki. Pokaz przedstawienia na deskach wrocławskiego Teatru Lalek już w sobotę.

Reżyserem "Czarodziejskiego fletu" jest Marek Zakostelecky, który podjął się przełożenia słynnej opery Mozarta na bajkę dla dzieci. - Sięgnąłem po "Czarodziejski flet" z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na wiele elementów niesamowitych, baśniowych. Po drugie ze względu na piękną muzykę - mówi.

W spektaklu wykorzystano libretto - historię księcia Tamina, który zakochuje się w córce Królowej Nocy Paminie i zamierza uratować ją przed okrutnym Sarastrem. W tej podróży towarzyszy mu ptasznik Papageno, i pomagają trzy damy - pomocnice Królowej Nocy.

Przedstawieniu daleko jednak do klasycznej opery. Arie wiedeńskiego klasyka zabrzmią w nowych aranżacjach Vratislava Sramka, a interpretacje aktorów będą pozbawione klasycznej maniery. O tym dystansie do barokowej opery świadczy także to, że w przedstawieniu pojawi się sam Amadeusz Mozart. Jako narrator, w conversach, grając na dzwonkach, kontrabasie, perkusji i butelkach z wodą, będzie łączył baśniowy świat opery i współczesną dziecięcą widownię. Jak zapowiadają twórcy spektaklu - "Czarodziejski flet" to opowieść lekka, zabawna, z szybkim tempem i wieloma odniesieniami do współczesności.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji