Artykuły

Poznań. Herbatka z Moniką Mych-Nowicką

Teatr Wielki zaprasza 23 kwietnia na pierwsze spotkanie z cyklu "Herbatki z Pegazem", które poprowadzi Sylwia Jarmuż. Bohaterką będzie Monika Mych-Nowicka, od 2004 roku solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu.

23 kwietnia zapraszamy wszystkich na pierwsze spotkanie z cyklu Herbatki z Pegazem, które poprowadzi Sylwia Jarmuż. Raz w miesiącu spotykamy się w Sali Drabowicza z którymś z artystów Teatru Wielkiego, który opowiada o swojej pracy.

23.04.2017 godz. 12.00 - Monika Mych-Nowicka (na zdjęciu)

21.05.2017 godz. 12.00 - Andrzej Ogórkiewicz

18.06.2017 godz. 12.00 - Victoria Nowak

Październik 2017 - spotkanie z Rafałem Korpikiem

***

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, którą ukończyła w 2003 roku, w klasie prof. Bożeny Betley. Jeszcze w czasie studiów brała udział w licznych kursach wokalnych (interpretacja muzyki niemieckiej, angielskiej i muzyki Rossiniowskiej), m.in. u takich sław jak: Alberto Zedda, Teresa Żylis-Gara, Denyce Graves czy Helena Łazarska.

Ma w repertuarze liczne pieśni i arie, począwszy od Händla, aż po Pucciniego. Wykonuje również utwory kompozytorów polskich (Różycki, Pankiewicz, Lutosławski, Szymanowski, Nowowiejski, Niewiadomski). Jej repertuar kantatowo-oratoryjny to m.in. utwory takich kompozytorów jak: Bach, Pergolesi, Haydn, Mozart, Beethoven, Debussy, Orff, Szymanowski, Milhaud.

Wzięła udział w nagraniu płyty z muzyką Franciszka Lessela i Karola Kurpińskiego wydanej przez Acte Prealable i nominowanej do Fryderyków 2000.

Koncertowała w kraju i zagranicą (Belgia, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Chile, Stany Zjednoczone). Śpiewała m.in. z orkiestrami Filharmonii Narodowej, Słupskiej, Podlaskiej, Zabrzańskiej i Poznańskiej. Brała również udział w festiwalach muzycznych w Polsce (Nałęczów, Kudowa Zdrój, Świdnica) w Chile (Frutillar).

Spektakle zagraniczne: 2007 - Kijów: Roger Waters, Ça ira, (prapremiera światowa: Poznań, 2006); 2008 - Bamberg: E.T.A. Hoffman, Aurora; 2009 - Gran Teatre del Liceu w Barcelonie: Karol Szymanowski, Król Roger.

Od 2004 roku jest solistką Teatru Wielkiego w Poznaniu. Współpracuje również z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie.

Najważniejsze partie w jej repertuarze to: Elvira (Ernani), Desdemona (Otello), Lina (Stiffelio) Maddalena (Andrea Chénier), Hrabina (Wesele Figara), Pamina i I Dama (Czarodziejski Flet), Fiordiligi (Cos fan tutte), Donna Elvira (Don Giovanni) Tatiana (Eugeniusz Oniegin), Agata (Wolny Strzelec), Madame Antoine i Marie Marianne (Ça ira), Bettsy (Henryk VI na łowach Kurpińskiego), Aurora (Aurora E.T.A. Hoffmanna), Roksanę (Król Roger), Mimi (La Boheme), Aufseherin (Elektra R. Straussa), Micëla (Carmen), Gretel (Hansel und Gretel Humperdincka), Cleonice (Demetrio J.S. Mayra), Gerhilde (Walkiria).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji