Artykuły

Rabka. Powitali wiosnę z teatrem

W tym roku powitanie wiosny w Rabce było wyjątkowo głośne. Wszystko za sprawą teatru "Chrząszcz w Trzcinie", który w sobotę zorganizował wiosenną paradę w centrum miasta zdrojowego. Wzięły w niej udział dzieci - uczestniczy warsztatów teatralnych, prowadzonych przez teatr w roku szkolnym.

Było wesoło, głośno i kolorowo. Korowód ruszył spod Galerii "Pod Aniołem" w głąb Parku Zdrojowego. Prowadził go Cezary Skrocki - aktor i założyciel "Chrząszcza w Trzcinie". Dźwigał wielką kukłę Marzanny zatkniętą na trzymetrowej konstrukcji. - Pamiętajmy o Marzannie, która dla naszych przodków umierała, żeby mogła przyjść wiosna. Niech żyje wiosna! Niech żyje teatr! - krzyczał przez megafon, a inni mu wtórowali.

Uczestnicy parady wykrzykiwali też hasła - łamańce językowe, jak np. chrząszcz brzmi ^w trzcinie, gruchnął w konar rododendrona albo stół z powyłamywanymi nogami.

Parada była okazją do świętowania nadejścia wiosny ale nie tylko. - To również uczczenie święta teatru - Międzynarodowego Dnia Teatru Lalek, przypadającego na 21 marca i Dnia Teatru, który obchodzony jest 27 marca - wyjaśnia Marta Skrocka z "Chrząszcza w Trzcinie". Rabczański teatr włączył się w ogólnopolską akcję Dotknij Teatru, organizowaną w dniach 7.03-2.04.

- Pamiętajmy o wszystkich przedmiotach, którym w dzieciństwie oddawaliśmy kawałek duszy. Szmacianym lalkom, plastikowym robotom, samochodzikom, samolotom i misiom. One za nas mówiły, umierały, walczyły i płakały - wykrzykiwał Cezary podczas pochodu. Dzieci niosły też ze sobą lalki teatralne. Parada wzbudzała duże zainteresowanie. W ruch poszły telefony i aparaty, bo każdy chciał na zdjęciu lub filmie uwiecznić kolorowy orszak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji