Artykuły

Lublin. Brzyk próbuje Weissa

Do Teatru im. Juliusza Osterwy wraca Remigiusz Brzyk. Tym razem wyreżyseruje spektakl "Marat/Sade" Petera Weissa. Próby już się zaczęły. Premiera w czerwcu.

Jeśli chcecie zobaczyć sztukę o rewolucji (francuskiej?), musicie poznać pensjonariuszy zakładu dla obłąkanych. Ale żeby ich poznać, musicie najpierw spotkać się z trupą teatralną Teatru Osterwy. I to liczną. Polski teatr miał i ma szczęście, że tworzą go wyraziste indywidualności. Miał i ma jeszcze większe szczęście, że tworzą go wybitne zespoły teatralne. Jak pokazuje historia najnowsza teatru w Polsce, nawet to co dobre, można szybko zniszczyć.

"Prześladowanie i zabójstwo Jean-Paula Marata w wykonaniu pensjonariuszy zakładu dla obłąkanych w Charenton w reżyserii Markiza de Sade"

Dzisiaj, tj. dn. 4 kwietnia 2017, ruszają próby - ruchowe/choreograficzne, reżyserskie i muzyczne - do najnowszej premiery w reżyserii Remigiusza Brzyka. W skrócie: "Marat/Sade".

Gra w nim c a ł y Z e s p ó ł Teatru Osterwy.

Wśród realizatorów znany ze współpracy z Remigiuszem Brzykiem i Arturem Tyszkiewiczem i lubiany przez lubelską publiczność kompozytor Jacek Grudzień. Scenografię zaprojektuje Szymon Szewczyk, kostiumy stworzy Iga Słupska. Po raz pierwszy w Lublinie pracować będzie aktorka, tancerka i choreografka Dominika Knapik - stypendystka ArtsLink w 2009 roku (Dance New Amsterdam, NY) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2015 r. była nominowana do Paszportu Polityki.

Premiera 17 czerwca 2017 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji