Artykuły

Warszawa. "Niezatańczone tango" w Teatrze Polskim

21 kwietnia w Teatrze Polskim odbędzie się premiera spektaklu "Niezatańczone tango" według autorskiego scenariusza Grażyny Barszczewskiej, ułożonego z fragmentów prozy Wiesława Myśliwskiego, w reżyserii Leszka Bzdyla.

Matka - swojska, zadziorna, dowcipna, mądra i zaradna "wilczyca rodziny" - i Syn, który wywołuje obraz Matki podczas porządkowania pamiątek po niej, stając się tym samym adresatem jej zwierzeń. Jest jeszcze jeden bohater tej opowieści: tango, najważniejszy dla Matki taniec. Tango - to jej ucieczka od rzeczywistości, tango wzlotów, tango zwycięstw i tango niespełnień.

"Te wszystkie nowoczesne tańce przemijają, a tango wciąż się tańczy. W tangu o wszystkim się zapomina, wszystko przestaje boleć, tylko by się tańczyło, tańczyło... Kto nie umie tańczyć tanga, ten w ogóle jakby żyć nie umiał. Najpierw choćby w tańcu dobrze się sprawdzić, bo potem w życiu może być za późno, kiedy jedno w tę, drugie w tę ciągnie".

Teatr Polski zaprasza na spektakl według autorskiego scenariusza Grażyny Barszczewskiej, ułożony z fragmentów prozy Wiesława Myśliwskiego, spojony figurą kobiety, żony, matki, której życie wypełniają znane nam wszystkim radości i troski dnia codziennego, oddane z dystansem, poczuciem humoru, przenikliwą życiową mądrością i czułością.

Aktorka, pamiętana przez szeroką, kilkupokoleniową publiczność ze wspaniałych ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych, premierą "Niezatańczonego tanga" - wraz z macierzystym Teatrem Polskim - świętuje jubileusz swoich 70. urodzin!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji