Artykuły

Toruń. Ludzie teatru nagrodzeni

Jedenaście osób zasłużonych dla teatru otrzymało wczoraj, podczas gali w Teatrze im. Horzycy, tegoroczne nagrody teatralne marszałka województwa.

Są wśród nich aktorzy i aktorki, kostiumolożka i scenografka, akustyk, kierowniczka biura obsługi widzów i specjalistka do spraw kadrowych i teatralna archiwistka. Nagrody i wyróżnienia odebrali: Anna Katarzyna Chudek i Dominika Miękus z Teatru Baj Pomorski w Toruniu; Tomasz Jabłoński z Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu; Marzena Kowalewska z Teatru Impresaryjnego we Włocławku; Ewelina Miąsik z Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu; Martyna Peszko i Sonia Roszczuk [na zdjęciu w "Dybuku"] z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Nagrodzono również cztery osoby z Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu: Matyldę Podfilipską, Mirosławę Sobik, Agnieszkę Warczachowską i Bartosza Woźnego.

- Tradycyjnie w Dniu Teatru nagradzamy wybitne postaci naszych scen, a także tych, dzięki którym twórcy teatralni mogą realizować własne kreacje artystyczne. To dzięki nim teatr żyje, komentuje i tłumaczy świat, zabierając głos w najważniejszych kwestiach - mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji