Artykuły

Zbombardowani

W piątek, o godz. 19.15, na Scenie Kameralnej Starego Teatru odbędzie się premiera "Zbombardowanych" Sarah Kane, w reżyserii Mai Kleczewskiej. Dramat 23-letniej autorki od początku był uznawany za tekst kontrowersyjny.

W 1995 roku koncept bomby zrzuconej na elegancki hotel w Leeds był abstrakcyjną, autorską wizją. Dziś - po World Trade Center - dramat nabiera zupełnie nowego znaczenia. Zagrożenie zyskało konkretny kształt. Lęk przed "zbombardowaniem" stał się codziennym doświadczeniem mieszkańców europejskich stolic i całej Ameryki - twierdzi reżyserka.

Maja Kleczewska jest absolwentką reżyserii krakowskiej PWST. Debiutowała spektaklem "Jordan" wg Anny Reynolds i Moiry Buffini w Teatrze im. J. Słowackiego. Od 1999 roku jest członkiem Stowarzyszenia Młodych Reżyserów przy Unii Teatrów Europy. W Starym Teatrze w 2006 roku wyreżyserowała "Sen nocy letniej" według Williama Shakespeare'a. Scenografią i reżyserią świateł w "Zbombardowanych" zajmowała się Katarzyna Borkowska. Muzykę skomponowała Maja Pietraszewska-Koper.

W przedstawieniu występują: Sandra Korzeniak, Krzysztof Globisz, Sebastian Pawlak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji