Artykuły

Gdańsk. "Dotknij teatru" w ASP

Do 25 marca można się zapisywać na warsztaty z emisji głosu i improwizacji teatralnej, które odbędą się w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w ramach "Dotknij teatru w Trójmieście".

Bezpłatne, otwarte warsztaty z improwizacji teatralnej/Dotknij Teatru w Trójmieście

Spontaniczność, kreatywność, brak scenariusza, efemeryczność sytuacji to wszystko składa się na definicję improwizacji teatralnej. Na warsztatach pokazane zostaną jej podstawowe techniki. Skupimy się na krótkich formach takich jak: historyjka jednosłowna, "pytania", "stopy" czy "ekspert jednogłowy". Ta część zajęć poświęcona będzie pokonywaniu własnych ograniczeń, w tym strachu przed śmiesznością. Sprawdzimy podczas zajęć wymienione aspekty, a ich nadrzędnym celem jest lepsze poznanie siebie oraz otwarcie na drugiego człowieka. Ważna będzie też wymiana energii, której doświadczyć możemy podczas każdej interakcji z drugim człowiekiem.

Najbardziej jednak liczyć będzie się dobra zabawa i pozytywna energia.

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Kuśmirak - studentka IV roku matematyki. Swoje pierwsze kroki improwizacyjne stawiała na warsztatach prowadzonych przez Małgorzatę Różalską - jedną z propagatorek improwizacji teatralnej w Trójmieście. Do osiągnięć należy występ w grupie improwizacyjnej pod okiem Laury Doorneweerd z Amsterdamu na festiwalu "Improdrom" w Bydgoszczy, udział w festiwalu "Podaj Pagaj" w Gdańsku. W roku 2016 uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Improwizatorskim w Barcelonie, gdzie swoimi doświadczenia wymieniali się improwizatorzy z całego świata - miedzy innymi z USA, Amsterdamu, Włoch oraz Francji. Brała udział w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych improwizatorów takich jak: Kaci Beeler (USA), Jacob Banigan (Autria),

Jay Sukow ( USA).

Warsztaty odbędą się 29.03., godz. 15.00-19.00 oraz 30.03., godz. 16.00-19.30.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy dttrojmiasto@gmail.com do 25.03.2017

Miejsce Akademia Sztuk Pięknych, warsztaty s. 337, Targ Węglowy 6, (wejście od ul. Tkackiej).

***

Jak świadomie panować nad głosem - bezpłatne warsztaty z emisji głosu.

Dla młodzieży, studentów i dla dorosłych z Trójmiasta - proponujemy w ramach projektu Dotknij Teatru (w Trójmieście), bezpłatny warsztat "Jak opanować głos w sytuacjach stresowych?"

Świadome panowanie nad swoim głosem to klucz do sukcesu tak na scenie jak przy wystąpieniach publicznych oraz w życiu prywatnym. W jaki więc sposób opanować tremę i mówić w sposób przekonujący, gdy mamy wrażenie, że nie możemy wydobyć z siebie słowa?

W trakcie warsztatów zapoznasz się z budową aparatu głosowego i jakie ćwiczenia stosować aby twój głos był dźwięczny i donośny. Dowiesz się też w jaki sposób stać się świadomym i pewnym siebie mówcą zdolnym utrzymać uwagę słuchacza i przekonać go do swojego przekazu.

Zajęcia poprowadzi Anna Kondek, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku specjalności Dyrygentura Chóralna oraz podyplomowych studiów w Bydgoszczy na specjalności Emisja Głosu. Pracuje w Polskim Chórze Kameralnym Schola Cantorum Gedanensis (solista- wokalista). Już jako studentka prowadziła m. in. chór dziecięcy w Gdańsku - Matemblewie, obecnie jest dyrygentem Chóru Żeńskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pracuje również jako nauczyciel przedmiotów muzycznych.

Zapraszamy, 28 marca o godzinie 17.30 oraz 1 kwietnia o godzinie 12.00.

Na zajęcia wstęp wolny.

Obowiązują zapisy do 25 marca e-mail: dttrojmiasto@gmail.com

Miejsce warsztatów: Akademia Sztuk Pięknych, Targ Węglowy 6 (wejście od ul. Tkackiej), 80-836 Gdańsk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji